ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyanın her yerinde kadınların hak ve özgürlüklerinin konuşulduğu, sorunlarına çözümler arandığı bir gün. Bu anlamlı günün nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın sorunlarına çözümler bulunmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Yılda bir kez sembolik olarak kutlanan bugünün, değerini iyi bilmeliyiz ve yaşamımızın her anında kadınlarımıza gereken saygıyı ve değeri göstermeliyiz.

            Kadın; millî kültürün değer hükümlerini öğrenerek ve benimseyerek millî ve manevi ideallere ulaşmış bir kişilik seviyesine vardığı takdirde; gerek aile içinde, gerek daha geniş çerçeve olan toplum içinde görevlerini yerine getirebilir. Bu özellikleri kazanan kadın, sosyalleşip toplum üyeliğini geliştirebilmektedir. Böylece aile ve toplumda daha fonksiyonel ve daha verimli duruma gelmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk kadınlarımızla ilgili olarak şöyle der: " Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır." Bugün bu desteği ve yardımlaşmayı sağladığımız için huzurlu ve müreffeh bir toplumda yaşıyoruz. Ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati önem taşıyan kadınların her alanda donanımlı, çalışan, üreten olması için hem eğitim alanında hem de iş hayatında kadınlarımıza büyük destekler sunulmaktadır. Bu desteklerin artması, çeşitlenmesi için eğitim camiamız başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımız, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız özenle çalışmaktadır. Zira eğitimli kadın demek, eğitimli çocuk, eğitimli toplum demektir. Nesillerimizin istikbali kadınlarımızın güçlü, özgüvenli, evrensel değerlerle kuşanmış bir kişiliğe sahip olmasına bağlıdır. Hiçbir ülkenin, kadınların emeği, izleri ve katkısı olmadan gelişmesinin mümkün olmadığına inanıyorum.

Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Tüm kadınlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.