ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan eTwinning Okulları Ailesi Her Geçen Yıl Biraz Daha Büyüyor

Erzincan eTwinning Okulları Ailesi Her Geçen Yıl Biraz Daha Büyüyor

eTwinning Okulları, eTwinning'in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder. Okuldaki tüm öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı paydaşların tamamının katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendiren eTwinning okulları eGüvenlik politikalarını kurum kültürü ile bütünleştirmiş örnek kurumlardır.

eTwinning Okulu belgesine sahip olmak, okulları Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınır kılar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluşturulmasına zemin hazırlar. Ayrıca eTwinning Okulu olmaya hak kazanan okullarımız;

Dijital uygulamalar

e-Güvenlik uygulamaları

Pedagojiye Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

Personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi

Personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi alanlarında lider olarak tanınırlar.

Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur. Bu bir rekabet değil, bir seviyeden diğerine doğru gerçekleştirilen bir ilerleme sürecidir. İlimizden 2020-2021 eğitim-öğretim yılı içerisinde eTwinning başvurusunda bulunan 11 okulumuzun eTwinning Okulu olmaya hak kazandığını bildirmekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu büyük başarıda emeği bulunan tüm okul yöneticileri ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

 

eTwinning Okulu olmaya hak kazanan okullarımız:

Şehit Jandarma Komando Er Göksel Özdemir Ortaokulu

Meysun Ana Anaokulu

Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu

Munzur İlkokulu

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi

İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç İlkokulu

Mehmetçik Ortaokulu

Kavakyolu İlkokulu

Hocabey TOKİ Ortaokulu

Mimar Sinan Anaokulu

24-03-202124-03-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.