ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü

21 Mart'ın Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Down Sendromu Günü olarak ilan edilmesinin ardından dünya genelinde çeşitli farkındalık etkinlikleri düzenlenmektedir.

Erzincan Valisi Sayın Mehmet MAKAS'ın değerli eşi Hanımefendi  Elif MAKAS, Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi KONAK, Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir AKSUN'un değerli eşi Hanımefendi Ürküş AKSUN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayin Aziz GÜN, KADEM Erzincan Temsilcisi  Büşra EREN ile birlikte Down Sendromlu öğrencilerimizin eğitim gördüğü  Millî İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu ile Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek, sürdülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi aldılar.

Misafirlerimiz özel öğrencilerimiz tarafından çiçeklerle karşılandı. Ziyaretler sırasında açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Bakanlığımız son yıllarda özel eğitime ihtiyacı bulunan öğrencilerimize her türlü desteği sağlamakktadır. İlimizde Millî İrade Özel Eğitim Uygulama Okulunda 1,2 ve 3.kademe, Erzincan Özel Eğitim Uygulama Okulunda 1. Kademe ve Sümer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezimiz bulunmaktadır. Bazı okullarımızda da özel eğitim sınıfları bulunmaktadır. Son olarakta bakanlığımız ilimizde özel eğitim ana okulu açmıştır. Araç gereç bakımından çok zengin olan okullarımız il genelinde toplam 140 özel eğitim branşındaki öğretmenle eğitim öğretime devam etmektedir. Bizlerde her zaman bu öğrencilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" dedi.

Erzincan Valisi Sayın Mehmet MAKAS'ın değerli eşi Hanımefendi Elif MAKAS, "Devletimizin tüm birimleri ve özellikle Millî Eğitim Müdürlüğümüz, özel eğitime ihtiyacı olan tüm öğrencilerimizin yanında olduğu gibi, down sendromlu öğrencilerimizin de her gün, her an yanındadır. Unutmayalım ki, gerçek dostlar kromozom saymaz."  Mesajını verdi.

İş Atölyelerini ve müzik atölyesini ziyaret eden misafirlere Down sendromlu öğrenci Ahmet Demir harmandalı oynayarak görsel şölen sundu. Okulun uygulama evini ziyaret eden protokole özel öğrenciler tarafından okulun iş atölyesinde yapılan hediyelik eşyalardan takdim edildi.

 

Ziyaretlerde Sayın Hanımefendi ve Sayın Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi KONAK özel çocuklarımıza çeşitli hediyeler vererek mutluluklarını paylaştılar. Ayrıca öğrenciler tarafından yapılan sunum etkinlikleri, misafirler tarafından büyük beğeni alırken öğrencilerin eğitiminde görev alan tüm öğretmenlere Erzincan Valisi Sayın Mehmet MAKAS'ın değerli eşi Hanımefendi  Elif MAKAS teşekkür etti.

25-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-202125-03-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.