ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Dumlu Öğretmenler Arası Online Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Ahmet Dumlu Öğretmenler Arası Online Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve TİMAŞ Yayın Grubu arasında yapılan protokol çerçevesinde "Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan" projesi ile 20 Mart 2021 Cumartesi gerçekleştirdiğimiz Ahmet Dumlu Öğretmenler Arası Online Kitap Okuma yarışması sonuçlandırıldı.

Erzincan il ve ilçe merkezleri dahil 362 öğretmen bu sınava aktif olarak katıldı. Bu yarışmada dereceye giren öğretmenlerin ödülleri bizzat İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN tarafından takdim edildi. Ödülleri taktim ederken İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN konuyla ilgili olarak "Okuma, sözcükleri, tümceleri veya bir yazıyı bütün unsurlarıyla görme, algılama, kavrama ve anlamlandırma etkinliğidir. Bununla birlikte okuma, yazar ile okur arasındaki bağlantıyı oluşturan bir iletişim sistemi ile okurların okuduklarını yorumlamalarını sağlayan, düşünmeyi gerçekleştiren zihinsel bir gelişim sürecidir. Bu sürecin en iyi gözlem araçlarından birisi de kitap okuma eylemidir. Kitap, nesilden nesile aktarılabilen tüm düşünceleri barındıran bir hazine niteliği taşıdığı için insanoğlunun değerleri arasına girmeyi her daim başarabilmiştir. Okuma alışkanlığının topluma kazandırılması noktasını görev edinmesi gereken öğretmenlerin mesleki yaşamlarında takındıkları tavır ve hareketler nesilleri oluşturabilmektedir. Kitap okuma alışkanlığını tam olarak edinemeyen nesillerin düşünme işlevlerindeki fikir üretme yetileri gerileyebilmekte ve okumanın yanında diğer dil becerilerine de hâkim olmayabilmektedirler. Zira evrensel değer hükümlerinin kazandırılması, karakter ve kişilik gelişimi, tarih ve kültür bilinci, okuyan, araştıran ve bilgiyi seven nesillerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Bu süreçte de kitap okuma yarışmasına katılarak hem öğrencilerine hem de çevresine kitap okuma ile ilgili farkındalık oluşturan ve bu sayede bilgiyi seven nesillerin yetiştirilmesine ön ayak olacak öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Dereceye Giren Öğretmenler;

1.Serkan ÇAKMAK / Üzümlü Ortaokulu

2.Mahmut MUTLU    / Günebakan İkokulu

3.Zeynep DURAN     / Şehit Recep Gündüz A.İ.H.L.

30-03-202130-03-202130-03-202130-03-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.