ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti Başladı

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti Başladı

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak ve dünyadaki yenilikçi eğitim yaklaşımlarını tanıtmak için 5-9 Nisan 2021 tarihleri arasında, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Konferans Salonu'nda, ''Covid-19 Normalleşme Sürecinde Mahalli Hizmetiçi Eğitim faaliyetleri'' kapsamında alınan önlemler doğrultusunda, eTwinning Erzincan İl Koordinatörü Tuğçe YARICI tarafından Merkez ve Üzümlü ilçelerinde görev yapan 36 öğretmene verilecek Eğitimde Yeni Yaklaşımlar kursu bugün itibariyle başladı.

Kursun temel amacı eğitimde yenilikçi pedagojiler, eTwinning portalı ve proje faaliyetleri, web 2.0 araçlarının teknopedagojik açılımı konularıyla ilgili öğretmenlerimizdeki bilgi ve birikimin uygulamalı yöntemle geliştirilmesini sağlamaktır. Ayrıca kurs kapsamında eTwinning projelerinin 21. yüzyıl pedagojilerine entegrasyonunun önemi, öğretmenlerimizin teknolojiyi kullanarak dünyanın dört bir tarafından edinecekleri proje ortaklıkları sayesinde öğrencilerimizin ufkunu hangi yollarla açabilecekleri ve eTwinning faaliyetlerinin öğretmenin mesleki gelişimine katkısı ile yabancı dil yeterliliklerini geliştirmeye olan katkısı üzerinde de durulacaktır. Bahse konu hizmetiçi faaliyetler kapsamında öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak açısından gösterdikleri kararlılıktan dolayı teşekkür ederiz.

05-04-202105-04-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.