ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Öncesi Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Öğretmenleri İle Çevrimiçi Toplantı

LGS Öncesi Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler Öğretmenleri İle Çevrimiçi Toplantı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, ortaokullarımızda görev yapan Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri ile LGS öncesi çevrimiçi toplantı yaptı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, LGS sınavı üzerine yaptığı toplantıda, Okullarımızın pandemi sürecinde Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla birlikte 40 saat ders verme şansları olduğu ve bunu iyi kullanmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca Müdürlüğümüz tarafından yapılan deneme sınavlarına bütün okullarımızın katılması gerektiğinin ve okulların deneme sınavı sonucunda ders durumlarına göre tedbir almalarını söyledi. Buna örnek olarak Ölçme ve Değerlendirme Merkezinin yaptığı çalışmalardan örnekler verdi. Okullar değerlendirilirken her okulumuz kendi içerisinde ders bazlı değerlendirilmesi gerektiği, buna göre okuldaki derslerin aynı çizgide olmalarının önemli olduğu, okullarımızın il bazlı yapılan denemelere katılmalarını istedi. Ders bazında önemli gelişme gösteren okulların öğretmenlerine bizzat toplantıda teşekkür etti. Ayrıca alınacak tedbirlerinde son düzlükte değil de dönem başında alınması, gereken tedbirlerin okul idareleri ile birlikte almaları gerektiği vurguladı. Yapılacak bütün bu çalışmalardan sonra ciddi mesafe alınacağını ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler öğretmenlerinden sonra İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ile de çevrim içi toplantılar yapacağını söyledi.

07-04-202107-04-202107-04-202107-04-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.