ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Korona virüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarının uygulandığı kutlama programına İl Millî Eğitim Müdürü, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri ve belirlenen okul müdürleri katıldı. İlimizdeki kutlamalar belediye binası önündeki Atatürk Anıtı'na İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunumun ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Cumhuriyetimizin ve bağımsızlığımızın teminatı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yıl dönümüne kavuşmanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz. Aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın sevinci ve mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşı'yla başlayan bağımsızlık mücadelemiz sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisi açılması, küllerinden doğan bir milletin Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulacağını müjdelemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, bizim için çok önemli olan bugünü aynı zamanda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak tüm çocuklara armağan etmiştir. İşte zor şartlarda istiklal mücadelesi veren ecdadımız her şeye rağmen çocukları düşünmüş, gelecek nesilleri bağımsızlığımızın teminatı olarak görmüştür. Bizler de bu inançla çocuklarımızı vatan, millet ve bayrak sevgisiyle eğitmek için büyük çaba sarf ediyoruz.

Artık fetihler, topla tüfekle değil eğitimle bilimle sanatla yapılıyor. Çağın ritmine ayak uydurmayan milletler kısa zamanda yok olup gider. Çağ açıp çağ kapatan bir ecdadın torunları olarak bizler, dünyada her alanda söz sahibi olmanın yolunun eğitimden geçtiğini biliyoruz. Devletimiz nitelikli bir eğitim kadrosu oluşturmak, modern sınıflarda teknolojinin olanaklarını sonuna kadar kullanarak eğitim-öğretim faaliyetlerini yapmak için büyük bir özveriyle çalışıyor. Bizler de çocuklarımızın geleceğini güçlü temellerle inşa etmek için çabalıyoruz. Başarılarını gördükçe çocuklarımızla gurur duyuyor, çalışma azmimiz daha da artıyor. Çocuklarımız üreten, sorgulan, araştıran bireyler oldukça ulusal egemenliğimizin ilelebet devam edeceğinden şüphe duymuyorum.

Bugün bu ülkenin yarını olarak gördüğümüz her bir çocuğumuzun sevinci, umudu gururu 101 yaşında. Bugün bir asırlık bir bayrama uyandı çocuklarımız. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalığın özellikle bu son dönemde çocuklarımızı da etkilediğini biliyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde bu zorlu süreci atlatıp yine okullarında, sınıflarında öğretmenlerimizle buluşacağı günleri sabırla, özlemle bekliyoruz.

Bu dönemde çocuklarımızın yüzyılda bir görülen salgın hastalıkla mücadele içinde olmaları çocuklarımızı sıkıntıya düşürmüş gibi görünse de bizler bu süreçten güçlenerek çıkacak çocuklarımızın; okulun, eğitimin, ailenin, sosyal yaşamın değerini erkenden idrak etmiş nesillerin olacağını düşünüyoruz.Düşünmekle de kalmıyor, çocuklarımızın eğitim ve öğretimde hiçbir kazanımdan mahrum kalmamaları için özverili bir şekilde çalışıyoruz.

Hayatın kısmen durduğu, hayatı sadece evle sınırlandırdığımız bu zaman diliminde 23 Nisan'ı kutlayacağız. Evde kalma hissi insana huzursuzluk verebilir ama unutmayın ruhlarınız özgür, hayalleriniz uçsuz bucaksız...  Ve bizler her zaman olduğu gibi şimdi de hayallerinizi gerçekleştirmek için sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu duygular içinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı,  şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün konuşmasının ardından Bahçelievler İlkokulu öğrencisi Tusem Buse ÖZGER şiir okudu. Konuşmaların ve okunan şiirin ardından çelenk sunma töreni sona erdi.

23-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-202123-04-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.