ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tohumdan Fideye, Fideler Üreticiye...

Tohumdan Fideye, Fideler Üreticiye...

Ülkemiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki kalite farklılıklarının giderilerek mesleki ve teknik eğitime erişimin artırılması ve daha iyi bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek üzere Bakanlığımızca "1000 Okul İyileştirme Projesi" hayata geçirilmiştir.

Söz konusu projenin amaçlarından birisi de okullarımızın döner sermaye işletmelerinin güçlendirilmesidir. Bu noktada İlimizde 1000 okul projesi kapsamında bulunan Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Ekilmeyen bir karış toprak kalmasın" anlayışıyla gerçekleştirdiği proje faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı. Bunlardan biri de kapalı alanda bitkisel üretim faaliyeti projesidir ki bu proje kapsamında ekilen tohumlar toprakta hayat buldu, filizlendi ve fide haline geldiler. Domatesten patlıcana, biberden karpuza, tıbbi aromatik bitki çeşitlerinden çiçeğe, yaklaşık 60.000 fide öğrencilerimizle birlikte küçük bir eğitim serasında üretildi. Yürütülen çalışmaları en önemli özelliği öğrencilere verilen eğitimin üretime dönüşmesi, ülke ekonomisine katkı sağlaması...

Bir diğer önemli nokta ise vatandaşlarımızın bahçe ve tarlalarının okullarımızda üretilen ucuz ve kaliteli fidelerle buluşturulması. Okulumuzun sıradaki hedefi ise aynı anda 1.000.000 fideyi üretecek alt yapıya sahip olan bir sera projesi...

Okulumuzda üretilen fideler İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün katılımlarıyla 28.04.2021 tarihinde üreticilerimize satışa başlanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesinin bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak, diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için hayata geçirildiğini, projenin okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir çalışma olduğunu, projenin önümüzdeki süreçte okullar arası başarı farklarının azaltılmasına çok önemli katkılar sağlayacağını, projenin amaçlarından birisinin okullarımızın döner sermaye işletmelerinin güçlendirilmesi olduğunu, Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yürütülen çalışmalar ile bir yandan döner sermaye işletmesi güçlendirilirken diğer taraftan öğrencilerin meslekleri ile ilgili beceri kazandığını" belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu konuda başta Okul Müdürümüz olmak üzere tüm okul personelini tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim dedi.

28-04-202128-04-202128-04-202128-04-202128-04-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.