ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Kitaplarına Kapandı

Erzincan Kitaplarına Kapandı

               Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde pandemi döneminde yürütülen "Erzincan Evde Okuyor" kitap okuma projesi meyvelerini vermeye başladı.

              Müdürlüğümüz tarafından başlatılan özellikle pandemi döneminde insanların en temel ihtiyacı olan evde sağlıklı şekilde zaman geçirmeleri için neler yapılmalı sorusunun cevabı olarak ilk akla gelen verimli çalışma olarak kitap okumalı fikrinden hareketle evde tüm personelin öğrenci ve velilerin paydaş olduğu kitap okuma kampanyası oldukça ilgi görüyor.

              Proje sürecinde tüm personelin, öğrenci ve velilerin kapanma döneminde en az iki kitap okuması hedefleniyor. Okulların kütüphanelerinin kitap ihtiyaçlarını karşılaması için sürekli açık tutulması, okunan kitap isimlerinin ve sayısının takibi için online işlemler ve e-okul sistemine kayıtlarının yapılması, kitap okuyan personel, öğrenci ve velilerin herkese model oluşturması açısından sosyal medya hesaplarında paylaşılması, düzenli ve en fazla kitap okuyan öğrenci, veli ve personelin okul, il ve ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından ödüllendirilmesi, konunun bilimsel alt yapısının anlatılması açısından akademisyenlere kitabın önemi konusunda konferanslar verdirilmesi, kitap okuma alışkanlığının tüm vatandaşlarımıza özellikle yeni nesil için kitap okumanın önemi düşünülerek hazırlanmış uzun soluklu bir proje olan "Erzincan Evde Okuyor" projesinin gelecekte "Erzincan Okuyor" olarak devam edeceği şekilde planlanmıştır.

              İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kampanyaya yoğun destek veren personel, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum dedi.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.