ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okudukça Değişir Dünya" Söyleşi Programı Yapıldı            Müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından yürütülen "Erzincan Evde Okuyor" Kapsamında "Kitaplarımıza Kapanıyoruz" kampanyası yapılan etkinliklerle festival havasında devam ediyor.

            İlimizde uzun zamandan beri devam eden "Erzincan Evde Okuyor" projesi kapsamında başlatılan kitaplarımıza kapanıyoruz kitap okuma kampanyası kapsamında önemli bir program gerçekleştirildi.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün açılışını yaptığı "Okudukça Değişir Dünya" söyleşi programının konuşmacı konuğu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ali Osman GÜNDOĞAN'dı. Tüm okul müdürleri, Türkçe Öğretmenleri, istekli öğretmen ve personelin dinleyici olarak katıldığı program oldukça verimli geçti.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, açılış konuşmasında "Eğitimde kitabın yeri ilk sırada olmalıdır, ayrıca kitap okuma sürecinin eğitim devam ettiği sürece okumanın en temel unsur olduğunu söyledi".

            Programa konuşmacı olarak katılan Prof.Dr.Ali Osman GÜNDOĞAN bu şekilde bir programı yürüttüğü için tüm Erzincan Millî Eğitim camiasına teşekkür ederek okumanın önemi üzerine yaptığı söyleşide, "Okuma işi bir tercih işidir. Okumak hemen ortaya çıkan bir durum olmadığını, bizim hayatı sorgulamamız için kitap okumalı, başka fikirlere ihtiyacımız olduğunu, okumanın en önemli tarafının insan kendisiyle farklı olanı karşı karşıya getirip bir diyalog içerisinde olmasıdır. Toplumun okuma oranının gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı olduğunu ve kitap okumanın insanın en temel ihtiyacı olduğunu ifade etti".

            Programın kapanışında İl Millî Eğitim Müdürümüz herkesin temel ihtiyacı olan kitap okumanın oldukça önemli olduğunu ifade ederek konuşmacı konuğumuza ve katılımcılara teşekkür ederek programı sonlandırdı.

07-05-202107-05-202107-05-202107-05-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.