ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning "Eğlenceli Harfler" Projesi

eTwinning

Demirkent TOKİ İlkokulu 1/B sınıf öğretmeni Esra MACİT in ortağı olduğu "Eğlenceli Harfler" eTwinning Projesi kapsamında yapılan etkinlikleri içerin etkinlik kitabı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e  takdim edildi.

Demirkent TOKİ İlkokulu 1/B sınıf öğretmeni Esra MACİT in ortağı olduğu EĞLENCELİ HARFLER eTwinning Projesi tamamlandı. Proje hakkında bilgi veren Demirkent TOKİ İlkokulu Sınıf Öğretmeni Esra MACİT, projejinin amacının öğrencilere okuma  yazma sürecini eğlenceli hale getirmek olduğunu söyledi. Öğrencilerde kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten MACİT, sözlerine şöyle devam etti. "Proje sürecinde 29 harf 29 farklı etkinlik yapılarak kavratılmış ve aynı zamanda web2.0 araçlarından da faydalanarak öğrenme gerçekleştirilmiştir. Projede Erzurum, Erzincan, Artvin, Mersin ve Hatay'dan 10 öğretmen ve 200 den fazla öğrenci yer almaktadır. Harf öğretim sürecini sıradanlıktan çıkarıp farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen proje sonunda projede kullanılan harf etkinliklerinin yer aldığı bir öğretmen el kitabı çıkarılmıştır. Harf etkinlikleri planlanırken disiplinler arası etkileşim önemsenmiştir. Veli ve öğrencilerden alınan geri dönütlerle etkinlikleri yaparken öğrencilerin büyük keyif aldığı ve salgın sürecinde evde kalmayı eğlenceli hale getirdiği belirtilmiştir. BU süreçte velilerimizin biz öğretmelere büyük katkıları olmuştur. Özellikle öğrencilerin okuma yazma öğrenmelerinde canlı dersleri takip eden velilerimiz öğrencileri doğru yönlendirerek, öğrencilerimizin daha kolay öğrenmelerini sağlamışlardır." Dedi.

Açıklamaların ardından Demirkent TOKİ İlkokulu Müdürü Ahmet SAĞSÖZ ve Sınıf Öğretmeni Esra MACİT tarafından Proje kapsamında hazırlanan etkinlik kitabı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'e takdim edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, böyle bir eTwinning çalışması yaptıkları için başta Sınıf Öğretmenimiz Esra MACİT olmak üzere Demirkent TOKİ İlkokulu yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

21-05-202121-05-202121-05-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.