ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4004'te Büyük Başarı...

TÜBİTAK 4004'te Büyük Başarı...

2021 yılı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2020/1 Dönemi destekleme programı kapsamında ilimizden iki proje destek almaya hak kazanmıştır. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan Bilim ve Sanat Merkezinin hazırlamış oldukları 4004 projeleri TÜBİTAK tarafından desteklenecektir.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü adına yürütücülüğünü Beşsaray Ortaokulu öğretmenlerinden Murat UTKU'nun yaptığı "Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim 3" ile Bilim ve Sanat Merkezi adına ilgili kurum öğretmenlerinden Şenol Mail PALA'nın "Doğanın Harikası, Bilimin Fabrikası Ergan-2" adlı projeler 2020/1 döneminde desteklenmeye hak kazanmışlardır.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü adına yürütücülüğünü Beşsaray Ortaokulu öğretmenlerinden Murat UTKU'nun yaptığı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan İl Kültür Müdürlüğü, Erzincan Belediyesi, Erzincan Doğa Koruma Şubesi, Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Erzincan Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün paydaş olarak yer aldığı 121B709 numaralı "Şehrimdeki Doğa, Tarih ve Kültür Keşiflerim-3" isimli proje TÜBİTAK tarafından desteklenecektir. Öğrencilere proje kapsamında bilimsel etkinliklerle doğa ve kültürel miras eğitimi verilmesi planlanmıştır. Proje süresince 30 öğrenciye alanında uzman 28 eğitmen tarafından 9 günde 45 bilimsel etkinlik yapılacaktır. Bu sayede öğrencilerin yaşadıkları çevreye duyarlı ve Erzincan özelinde ülkelerine aidiyet duygularının artması amaçlanmıştır.

Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan ve yürütücülüğünü Dr. Şenol Mail PALA'nın yaptığı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı kapsamında kabul edilen Doğanın Harikası Bilimin Fabrikası Ergan isimli projemizin bu yıl ikincisi düzenlenecektir. Projede, özel yetenekli öğrencilerin; yaşadığı doğal çevreyi ve canlıları tanımaları, bitki habitatına duyarlı olmaları, gökyüzüne ilgi duymaları, çevrelerinde var olan olguları disiplinler arası bir yaklaşımla anlamaları, bilimsel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeleri ve bilimi sanata dönüştürmeleri amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi'ne devam eden 35 ortaokul öğrencisi Ergan Dağı'nda yapılacak etkinliklere katılacaktır. 16 farklı disiplinde yapılacak etkinliklerde, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nde görev yapan akademisyenlerden Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden 1 yürütücü, 3 uzman 29 eğitmen 4 rehber olmak üzere toplamda 37 kişi görev alacaktır. Proje kapsamında yapılan işbirliği protokolleri gereği Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Belediyesi, Erzincan İl Özel İdaresi ve Erzincan Meteoroloji Müdürlüğü projemize destek vereceklerdir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Türkiye genelinde 100 projenin desteklendiği 2020/1 destek döneminde ilimizden 2 projenin desteklenmesi büyük bir başarı olarak kayıtlara geçmiştir. Destek almaya hak kazanan başta proje ekibine, kurum ve okulumuza teşekkür eder, ilgili projelerin ilimize hayırlı olmasını dilerim" dedi.

28-05-202127-05-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.