ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Sanal Sergi Açılışıyla Start Aldı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri Sanal Sergi Açılışıyla Start Aldı

1-7 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanan "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri sanal sergi açılışıyla start aldı. Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve Öğretmeneler ve usta öğreticiler katıldı.

Sanal serginin açılışında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Eğitim her zaman her yerde ve herkes içindir. Kısaca eğitim var olduğumuz müddetçe yani hayat boyu vardır ve hayatımızın içindedir. Hayat boyu öğrenme bireyin bilgi, beceri, ilgi ve yeteneklerini geliştirmek amacı ile hayat boyunca katıldığı her türlü öğrenme Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından 3755 adet kurs kursiyerlere verilmek üzere planlanmıştır. Bu kurslardan statüsü, konumu, mevkisi, makamı ne veya kim olursa olsun herkesin istifadesine sunulmuştur. İlimizde salgın sürecinde bir eğitim öğretim yılında 1150 civarında kurs ve 27000 civarında kursiyer kurslarımıza katılmıştır. Salgın sürecinde Eylül ayından bu güne kadar 361 kurs ve 8500 civarında kursiyer kurslarımıza katılmıştır. Özellikle de Halk Eğitimi Merkezimizin salgın döneminde gerek maske dikimi, gerek dezenfektan üretimi tüm Türkiye'de takdire şayan bir çalışma ortaya koymuş, il merkezi ve ilçelerimizle özellikle maske dikiminde ciddi destek sağlamıştır. Sayın Bakanımızın salgınla birlikte üretim ve istihdama yönelik Halk Eğitimi Merkezi çalışması sonrasında muhtarlarla iletişime geçilmiş arıcılık, sürü yönetimi, bağ budama, örtü altı seracılık, okuma yazma, doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçiliği kursu, diksiyon kursu, afet, el yapımı sabun üretim kursu, Osmanlıca kursu, ehram kursu, iğne oyası yapımı kursu vb. kursları açılmış ve açılmaya devam etmektedir. Halk Eğitimi Merkezlerinin kursları içerisinde farklı bir yere koyacağımız bir diğeri de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıdır. Bu kurslarımız branşlarında tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından hangi liseden mezun olursa olsun tüm lise mezunlarına yönelik üç yıldır bu kursları vermekteler. Kurslar neticesinde mezun öğrencilerimizin hedefledikleri üniversite ve fakültelere yerleşmişlerdir. Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri kapsamında ilimizde bu gün yapılan sanal açılışın ardından, 01 Haziran 2021 Salı günü Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri kapsamında kurum tanıtımı ve değişen hayatlar söyleşisi, 02 Haziran 2021 Çarşamba günü kurs tanıtımları video gösterisi, ziyaretçileri kurslar hakkında bilgilendirilmesi, 03 Haziran 2021 Perşembe etkinliklerin 4. gününde il protokolünün katılacağı sergi açılışı, atölye çalışmaları, 04 Haziran 2021 Cuma etkinlik programının 5. gününde sergi ve atölye çalışmalarının devamı şeklinde planlanmıştır. Tüm vatandaşlarımız etkinlik programı çerçevesinde Halk Eğitimi Merkezinde, ilçelerdeki halk eğitimi merkezlerinin de örnek çalışmalarının olduğu sergi sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde gezebileceklerdir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün açıklamasının ardından sanal sergi açılışı yapılarak online ziyaret edildi.

Halk Eğitim Merkezleri Sanal Sergisini gezmek için tıklayınız..

 

 

31-05-202131-05-202131-05-202131-05-202131-05-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.