ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Etkinlikleri Devam Ediyor"Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kutlama etkinliklerine bugün de devam edildi. Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler ve kursiyerler katıldı.

Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı kurum öğretmenlerinden Yasemin PAK SU yaptı. Konuşmasında yaygın eğitimin önemine vurgu yaparak, yaygın eğitim kapsamında kurslara katılan herkesin hayatına dokunmaya çalıştıklarını ve herkesi kurslarımıza beklediklerini belirterek 3755 kursla halkımıza hizmet ettiklerini söyledi.

Öğretmenin konuşmasından sonra bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Yaygın eğitimin hayata açılan bir pencere olduğunu ve buradaki eğitimle herkesle, her zaman ve her yerde birlikte olduklarını, ihtiyaç duydukları eğitimi verdiklerini söyledi. GÜN, konuşmasında özellikle mesleki ve teknik kurslarla istihdama ve nitelikli iş gücüne katkı sağladıklarını belirtti. Bütün eğitim faaliyetlerinde içerisinde bulunduğumuz salgın göz önünde bulundurularak kurallara herkesin titizlikle uyması gerektiğini söyledi".

Konuşmalardan sonra Erzincan Halk Eğitimi Merkezinin tanıtım videosunun gösterimi yapıldı. Programda "Değişen Hayatlar" söyleşisi çerçevesinde halk eğitimi kurslarına katılarak aldıkları eğitimle kendi iş hayatlarını kuran kursiyerler konuşmalar yaptılar.

İlk olarak Selma ÇALIŞKAN Ahşap Süsleme Kursuna katılıp kazandığı beceriyle şimdi eserler üretmeye başladığını söyleyerek aile bütçesine sağladığı katkıya vurgu yaptı. Seray DAĞDELEN ise şimdi kuaför dükkanı açarak kendi ayakları üzerinde durmaya başladığını, bunu da halk eğitimi merkezine borçlu olduğunu söyledi. Nermin ÖĞÜTÇÜ ise kendini geliştirmeye halk eğitimi kurslarıyla başladığını, halk eğitiminden aldığı kurs ve belgelerle terzi dükkanı açtığını belirterek halk eğitimine ve devletimize teşekkür ediyorum dedi. Son olarak konuşan Halit GÜVEN ise halk eğitiminde katıldığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları sayesinde üniversiteyi kazandığını halen Eczacılık Fakültesinde okuduğunu ve halk eğitimi kurslarına katılmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Program Halk Eğitimi Merkezinin açmış olduğu kursların görüntülerinin izlenmesiyle sona erdi.

01-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-202101-06-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.