ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünyanın En Çok Kitap Okunan Kenti Erzincan

Dünyanın En Çok Kitap Okunan Kenti Erzincan

          Türkiye'nin en çok kitap okunan kentleri arasında ilk sırada yer alan kentimiz "Dünyanın En Çok Kitap Okunan Kenti Erzincan" vizyonu sloganı ile İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında ilimizde düzenli ve sürekli kitap okuyan idareci ve öğretmenler arasından gönüllü olarak katılan ekiple "Erzincan Okuyor" başlığı altında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

              Müdürlüğümüz ARGE birimi tarafından organizasyonu yapılan şehrimizde kitap okuma oranlarının daha da artırılması öğrenci, öğretmen ve velilerle yapılacak kitap okuma programlarının ve okunan kitap sayısının artırılması amacıyla Erzincan Lisesi Aydın Doğan Konferans Salonunda yapılan toplantıda katılımcılar fikirlerini yazılı ve sözlü olarak bildirdiler.

              İstişare toplantısında İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Kitap okuma faaliyetinin eğitimin ve hayatın en önemli vazgeçilmez unsuru olduğunu, bu konuda ilimizin üst sıralarda yer aldığını, fakat eğitimci olduğumuzdan dolayı toplumun tüm unsurlarının bizlerin paydaşı olduğunu ifade ederek, artık yeni sınav sistemi LGS, AYT, TYT olsun hepsi kitap okuyan öğrencilerin başarılı olduğu bir sistem haline geldiğini, bu konuda velilere ve öğretmenlere de çok önemli görevler düştüğünü" söyledi.

              İstişare toplantısına katılan tüm idareci ve öğretmenleri tek tek dinleyip not alan GÜN, bu konu sadece bir yıl veya dönemlik değil, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu konuyla ilgili çalışmalarımız devam edecektir dedi.

11-06-202111-06-202111-06-202111-06-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.