ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet DUMLU Veliler Arası Online Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerine Verildi

Ahmet DUMLU Veliler Arası Online Kitap Okuma Yarışması Ödülleri Sahiplerine Verildi

         Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve TİMAŞ Yayın Grubu arasında yapılan protokol çerçevesinde "Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan" projesi ile 09 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz Ahmet DUMLU Veliler Arası Online Kitap Okuma yarışması sonuçlandırıldı.

              Erzincan il ve ilçe merkezleri dahil 339 veli bu sınava aktif olarak katıldı. Bu yarışmada dereceye giren öğretmenlerin ödülleri bizzat İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve yarışmaya ismini veren Erzincanlı yazar Ahmet DUMLU'nun kızları ve torunu tarafından takdim edildi. Ayrıca yarışmada dereceye giren velilerimize Erzincanlı yazar Ahmet DUMLU'nun kızları ve torunu tarafından yazarımızın kitabı hediye edildi. Ödülleri taktim ederken İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN konuyla ilgili olarak "Çağdaş insan, kendi kanatları ile uçmayı sağlayacak nesnel, özgür ve eleştirel bir düşünce tarzına sahip olmalıdır. Bunun yolu da kitap okumaktan geçer. Okuma alışkanlığı, kişilerin okumayı öğrendikten sonra bu eylemi zevkle yapmalarını sağlamak için kazanmaları gereken önemli bir beceridir. Erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artmakta buna bağlı olarak yaratıcı zekâ, dinleme ve konuşma yeteneği gelişmektedir. Çocukluğun ilk yıllarında kitapla tanışma, onun gelecekteki tüm yıllarını etkiler. Ebeveynler ve öğretmenler, çocuğun okuma alışkanlığını kazanmasında öncü ve rehber olmalıdırlar. Özellikle ebeveynler çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmada model olmalı, okuma zamanları oluşturmalı, kitaplar ve yazarları hakkında konuşulmalı, kitap seçiminde yönlendirme yapmalıdırlar. Bu süreçte de kitap okuma yarışmasına katılarak hem çocuklarına hem de çevresine kitap okuma ile ilgili farkındalık oluşturan ve bu sayede bilgiyi seven nesillerin yetiştirilmesine ön ayak olacak velilerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Dereceye Giren Veliler;

1.Murat ÇALOĞLU / Günebakan İlkokulu

2.Esra KÖSEOĞLU    / İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu

3.Melike ÇINAR     / Demirkent Terzibaba İmam-Hatip Ortaokulu

11-06-202111-06-202111-06-202111-06-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.