ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Konulu Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Konulu Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Cumhurbaşkanımızın ilk 100 günlük icraatı Programı çerçevesinde ülkemizin kalkınması için Millî Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek ve gençlerimizin teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla "81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Kurulması" hedefi doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı VAKFI yürütücülüğünde Deneyap Teknoloji Atölyeleri hayata geçirilmektedir.

Bu kapsamda projenin 3. Fazında Deneyap Teknoloji Atölyelerinin açılacağı 27 ildeki kamu yöneticilerine yönelik olarak 21 Haziran 2021 günü saat 10.30'da, Deneyap Türkiye'nin tanıtıldığı ve yürütülecek çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlimizden Müdürlük bazında İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Türkiye Teknoloji Takımı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer KÖKÇAM tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, ülke gelişimine yüksek katkı sağlayabilecek yetenekli gençlerin tespit edilmesi, bu gençlerin gelişimleri için gerekli desteklerin sağlanması, gençlerin takım çalışması, yenilikçi düşünce, proje geliştirme odaklı eğitim programları ile daha üretken olabilmeleri amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışması sonucu gençlik merkezlerinde kurulmaya başlanmış olup ilimizde de hizmet veren Erzincan Gençlik Merkezinde yakın zaman içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır.

Açılacak olan Deneyap Teknoloji Atölyelerine öğrenciler iki aşamalı sınav ile seçilecektir. İlk aşamayı e-sınav, ikinci aşamayı uygulama sınavı oluşturmaktadır. İlimizde öğrenim gören 4. sınıf, 5. sınıf, 8. sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 9. sınıf öğrencileri e-sınava başvuru yapabilecek olup adayların elektronik ortamda yapılacak olan sınava ön başvurularını web https://kys.turkiyeteknolojitakimi.org/ sitesi üzerinden 4 Temmuz 2021 saat 23.59'a kadar yapmaları gerekmektedir. İlgili projenin tüm öğrenci ve velilerine okul idaresinde duyurulması ve eğitim görmek isteyen öğrencilere yönelik iş ve işlemlerin rehberliği sağlanması gerekmektedir.

21-06-202121-06-202121-06-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.