ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Paneli İl Komisyon Toplantısı Yapıldı

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Paneli İl Komisyon Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün başkanlığında, milli ve manevi değerlerimizin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlayan Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları toplantısı yapıldı.

            İlimizde 2021-2022 eğitim öğretim döneminde yapılması planlanan panele ilişkin bir takım kararların alındığı toplantıda öncelikli olarak müdürlüğümüz bünyesinde görev alan tün Edebiyat öğretmenleri ve gönüllü öğretmenlerle birtakım çalışmalar yapılması, öğrenci okuma gruplarının belirlenmesi gibi faaliyetlerin yapılması kararı alındı.

            İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Yakın gelecekte yapılması planlanan panelle ilgili olarak Anadolu Mekteplerindeki öğrenciler nitelikli bir okuma yapar, yazı ile kendilerini ifade becerisi edinir. Sosyal ve kültürel yönden gelişir. Öğrencilerin çalışkan, doğru, sadakatli, kendine güvenen irade sahibi bireylerin yetişmesi hedeflenir. Onun için bu şekilde okuma faaliyetinin ilimizde seçilecek öğrencilerle lise öğrencileri tarafından yapılmasının önemli olduğunu vurguladı."

            Komisyonda gönüllü olarak görev alan öğretmenlere teşekkür edilerek, gelecekte yapılacak bu şekilde önemli programların başarılı olması temennisinde bulunuldu.

24-06-202124-06-202124-06-202124-06-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.