ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gönüllü Gençlerden Masum Umutlara Yardım

Gönüllü Gençlerden Masum Umutlara Yardım

Masum Umutlar adlı gönüllü bir topluluk kuran üniversite öğrencisi Beyzanur KAYA, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kağıtlara resim olarak çizdiği hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Sivas'ta aile ve çevresiyle birlikte masum umutlar adlı gönüllü bir topluluk kuran Beyzanur KAYA okullarımızdaki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yurtdışından, asker ve polis çevresinden temin ettiği yardımları belirledikleri illerdeki öğrencilere dağıtıyorlar. 64.dağıtımı ilimizde bulunan Fevzi Efendi İlkokulu öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiler. Kurban Bayramı öncesinde 60 öğrencimize ayakkabı ve tişört hediye ettiler.

Yardımların dağıtıldığı programa katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Onlar her zaman mutlu olsunlar diye masum umutlara gönüllü bu topluluk vasıtasıyla destek veren Türk polisi ve askeri personellerin yardımlarıyla çocukların hayallerini gerçekleştiriyorlar. Bu yardıma vesile olan Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Oğuz TEKCAN ve Beyzanur KAYANIN önderliğinde olan gönüllü bu topluluğa teşekkür ederim" dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Fevzi Efendi İlkokulunda yaş pasta keserek öğrencilere getirilen hediyeleri dağıttı.

14-07-202114-07-202114-07-202114-07-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.