ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan'dan Geleceğin Bilim İnsanlarına Katkı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu öğrencilerden TÜBİTAK Fen Lisesine yerleşen öğrencimiz Mehmet Akif CAN, velisi ile Okul Müdürü Erdal DEMİROL ve öğretmenlerini makamında kabul etti.
Erzincan'dan Geleceğin Bilim İnsanlarına Katkı

Bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile Ülkemizin gelişmesine kritik katkı sağlayacak, analitik düşünen, toplum ve çevre bilinci gelişmiş geleceğin lider bilim insanlarının yetiştirileceği TÜBİTAK Fen Lisesine öğrencimiz Mehmet Akif CAN üstün başarı göstererek asil olarak yerleşmeye hak kazanmıştır.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında resmî ve özel ortaokul/imam hatip ortaokullarının 8. sınıfında öğrenim gören ve 2021 Merkezi Sınav sonuçlarına göre Türkiye geneli % 1'lik başarı diliminde yer alan tüm öğrencilerin başvuru yapabildiği ve Türkiye genelinde sadece 90 öğrencinin okuyabileceği TÜBİTAK Fen Lisesine öğrenciler, TÜBİTAK tarafından yapılan yetenek sınavı ile seçildiler.

Hazırlık sınıfından başlamak üzere öğrenim süresince aylık karşılıksız burs, Kocaeli TÜBİTAK Gebze yerleşkesinde konaklama hizmeti, Türkiye'nin en donanımlı ve uluslararası düzeydeki TÜBİTAK laboratuvarlarını kullanma imkânı, TÜBİTAK Merkez ve Enstitüleri'nde staj imkânı, kariyerleri boyunca mentorluk desteği, bilim söyleşileri, kulüp etkinlikleri, spor müsabakaları, teknik geziler ve daha pek çok imkân karşılıksız olarak öğrencilere sunulacağı TÜBİTAK Fen Lisesinde gençlerin araştırmacı ve bilim insanı olması teşvik edilecek.

TÜBİTAK Fen Lisesine yerleşerek Erzincan'ı başarıyla temsil eden öğrencimiz Mehmet Akif CAN'ı tebrik eden GÜN başarılarının devamını dileyerek bu süreçte emek veren velilerimize, öğretmenlerimize ve okul yönetimine teşekkür etti.

29-07-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.