ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Uygulama Öncesi Toplantısı Yapıldı

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları uygulama öncesi toplantısı Şube Müdürü Hasan GÜNEŞ başkanlığında pilot olarak seçilen okul yöneticilerinin katılımları ile müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.
Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Uygulama Öncesi Toplantısı Yapıldı

Düşünce sanat ve edebiyat hayatımıza büyük etkileri olan kültür ve medeniyetimizde katkı sunmuş yazarlarımızın bütün eserleri ile haklarında yazılan seçkin eserlerin okunması değerlendirilmesi yorumlanması temeline dayalı okuma sonuçlarını yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, düzenlenen panellerle dinleyicilere aktarılması ve bu metinlerin geliştirilerek yayımlanması amacıyla Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ'nün 2012 yılında Sakarya'da küçük bir öğrenci grubu ile başlattığı gönüllü okuma faaliyeti olan Anadolu Mektepleri Yazar Okumalarına ilimizde dâhil oldu.

Başlangıç aşamasında ilimizden 4 okulun pilot olarak seçildiği Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları uygulama öncesi toplantısı müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı. Oldukça verimli geçen toplantıda Anadolu Mektebi Yazar Okumaları uygulama basamakları öğrenciler için okumalara ilişkin usul ve esaslar sorumlu öğretmenler için okumalara ilişkin usul ve esaslar, yazar okuma tablosu, Anadolu Mektepleri yazarları okunacak kitaplar listesi ve yazarların isimleri tek tek eserleri ile birlikte ele alındı.

Eylül ayı içerisinde başlaması planlanan Anadolu Mektepleri Yazar Okumalarına ilimizden 4 okul başlangıç aşamasında katılacaklar. Erzincan Fen Lisesi, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi, Erzincan Lisesi, TOOB Binali Yıldırım İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilk panelde sunumlarını yazar ve dinleyicilerle paylaşacaklar sürecin devamında öncelikte tüm liselerimizin Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları programına dâhil edilmesi planlanıyor daha sonraki süreçlerde ortaokullarımızın da sürece dâhil edilmesi hedefleniyor.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.