ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul ziyaretleri kapsamında ilimiz Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette öğrencilere hitap eden GÜN, onlara salgın döneminde okullardan uzak kalmanın getirdiği olumsuzluklardan anlattı. Aşılama yaşının velinin de talebi ile 12 yaşa indiğini ve bu sürecin hep birlikte alınan tedbirler ile aşılayacağını söyledi. Salgın döneminde alınan tedbirlerle ilimizin de mavi kategoriye geldiğini, mavinin diğer renklere dönüşmemesi için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat edilmesi gerektiğini önemle vurguladı. Meslek lisesinde okumanın geleceğe yönelik mesleki alanda sağlayacağı avantajlara değindi ve onların bu konuda diğer liselere oranla şanslı olduklarını söyledi. Öğrencilere iyi bir vatandaş olmak noktasında çaba sarf etmelerini ve bu istikamette hareket etmelerini ifade ederek 2021-2022 eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı olması temennisinde bulundu.

Öğretmenlerle de bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Salgın sürecinde öğrencilerin okullardan uzak kaldığını ve onların motivasyonlarını toparlamak gerektiğini, bu süreçte oluşan öğrenme kayıplarının giderilmesi için rehberlik çalışması yapılmasını söyledi. TÜBİTAK projelerinde ve Ulusal Ajans projelerinde Mesleki Teknik Eğitimlere sağlanan avantajlara değinerek, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına öğrencilerin katılımı ve devamlılığın sağlanması noktasında gerekli çalışmaların yapılarak öğrencilerin bilinçlendirelim dedi. Öğretmenlerimize de yeni eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederek okuldan ayrıldı.

07-09-202107-09-202107-09-202107-09-202107-09-202107-09-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.