ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası, Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

İlköğretim Haftası, Çelenk Sunma Töreni Yapıldı

6 Eylül 2021 tarihinde okulların açılmasının ardından eğitim öğretime yeni başlayan öğrenciler için kutlanan İlköğretim Haftası münasebetiyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Bahçelievler İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programda Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumu yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından tören sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Okullarımız kapılarını öğrencilerimiz için geçen hafta açtılar. Bu hafta ise İlköğretim Haftası. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İlköğretim haftası Eylül'ün 3. Haftası. Yani tatilin bitmesi okulların başlaması demektir. Okulların başlaması öğrenciler için ayrı bir heyecan, öğretmenler için ayrı bir heyecan, veliler için apayrı bir heyecan. Nasıl ki dinlendikten sonra arılar çiçeklerin özlerini toplama adına tabiata yayılır ve gerçekten şifa kaynağı olan bir balı toplarlarsa bizlerde tatilden sonra çocuklarımızın okullarıyla buluşmasını aynı heyecan, aynı aşk, aynı tutkuyla bekliyor ve bu şekilde çalışıyoruz.

Bu hafta ayrıca İlkokula yeni kaydolan öğrencilerimiz için çok farklı bir anlam ifade etmekte, onların velileri içinde apayrı bir heyecanı ifade etmektedir. Bu yıl ilimizde 3453 öğrencimiz okullu oldu okullara başladı.

Sevgili Öğrenciler! Sizleri istikbale hazırlayacak olan öğretmenler, veliler, idareciler olarak mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı olması temennisinde bulunuyoruz. Yarının Türkiye'sini inşa etmek şüphesiz ki bilinçli nesillerle mümkündür. Bilinçli nesiller yetiştirmek ancak ve ancak eğitimledir. Hedefimiz şüphesiz iyi bir insan, iyi bir vatandaş, iyi bir birey yetiştirmektir.

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım, Eğitimin sekteye uğramaması adına salgın döneminde bir buçuk yıllık bu süreçte okullarımız, sizler, veliler, Valiliğimiz ve Bakanlığımız ciddi bir çaba sarf etti. Yine bugün aynı şekilde eğitim öğretimin sekteye uğramaması adına her birimize çok ama çok önemli görevler düşmektedir.

Dünya üzerinde hareketsiz olan her şeyi cezalandırmıştır. Tıpkı işlemeyen demirin pas tutması, tıpkı akmayan suyun yosun tutması gibi. O halde bizler Maarif ordusu da hiç durmadan çalışıp az önce söylediğim bilinçli nesilleri yetiştireceğiz. Mümbit zihinlere sevgiyi, erdemi, ilmi, hakikati hep birlikte ekeceğiz.

Çok Kıymetli Okul Öncesi Müdürü olan arkadaşlarım! Bu süreçte çok ciddi gayretleriniz oldu. Bu yılda tıpkı önceki yılda olduğu gibi okul öncesi 3 yaş 4 yaş ve 5 yaş bütün öğrencilerimize ulaşıp, kaydedip Türkiye'deki birinciliğimizi devam ettirmek istiyoruz.

İlkokul Müdürü Olan Arkadaşlarım, Az önce söylediğim 3453 öğrencimiz ve aile okullu oldu. Onların heyecanlarına ortak olmakla birlikte geçen bir buçuk yıllık süreç içerisinde öğrenme kayıplarını telafi etme adına ve özellikle eTwinning ve kitap okuma adına ciddi gayret, ciddi çaba içerisinde hep birlikte olacağız inşallah.

Ortaokul Müdürü Olan Arkadaşlarım,  Aynı şekilde aynı heyecanı ve öğrenme kayıplarını telafi etme adına DYK kurslarımız, etütlerimiz, kitap okumalarımız, TÜBİTAK ve eTwinning projelerimizle önceki yıllardaki çalışmalarımızın, gayretlerimizin daha fazlasını ortaya koymak ve neticelerini almak adına 2021-2022 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını ve İlköğretim Haftasını kutluyor. Hepinize hayırlı, sağlıklı, başarılı günler ve Eğitim Öğretim yılı diliyorum" dedi.

13-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.