ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasında Erzincan'a İkincilik Ödülü

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışmasında Erzincan'a İkincilik Ödülü

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş.  iş birliğinde hayata geçirilmiştir.

İyi Dersler Şoför Amca Projesi hakkında bilgilendirme yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "İyi Dersler Şoför Amca Servis Şoförleri Arası Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmaya sadece Amasya, Bartın, Bilecik, Çorum, Erzincan, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Niğde, Rize ve Şanlıurfa illerinde İyi Dersler Şoför Amca projesinin uygulandığı 11 ilden başvurular kabul edilmiştir.

Projenin ana hedef kitlesi, taşımalı eğitim sisteminde görev alan okul servis şoförleridir. Bunun yanında, okul servis şoförlerinin eğitimiyle görevlendirilen kamu görevlileri ile bu kişilerin proje çerçevesinde eğitilmesini sağlayacak proje ortağı ve paydaşı kuruluşların çalışanları da projenin hedef kitlesi içinde bulunmaktadır. Belirlenen illerde, proje ortağı Jandarma Genel Komutanlığı personeli formatörler aracılığıyla ilkokul öğrencilerine eğitimler verilmektedir.

Proje web sitesi aracılığıyla, hedef grupların gerekli bilgilere ve kaynaklara ulaşmasını sağlayarak, güvenli öğrenci taşımacılığı konusunda ilgili taraflarda farkındalığı ve bilinci geliştirmek. Jandarma Genel Komutanlığı personel formatörler aracılığıyla, belirlenen illerde ilkokul öğrencilerine yönelik eğitimler vermek. Okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve şoförlere yönelik, öğrenci taşımacılığı özelinde trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirici iletişim çalışmaları yürütmek. Buna ek olarak, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmalarıyla öğrenci taşımacılığı özelinde farkındalığı geliştirmek amaçlanmaktadır.

Öğrenci taşımacılığına yönelik, özel bir eğitim programının geliştirilmesi, bu konudaki standart eğitim içeriği ihtiyacını karşılayacaktır. İlgili tüm paydaşların bir araya gelmesi sayesinde, bu alandaki sorunlar, ihtiyaçlar ve beklentiler kapsamlı bir şekilde ortaya çıkabilecektir. İlgili tüm paydaşların bir araya gelmesi, öğrenci taşımacılığı alanında koordinasyon ve iş birliğini pekiştirecektir. Öğrenci taşımacılığı alanına özel bir eğitim programının geliştirilmesi sayesinde, bu eğitimi alan şoförlerin tercih edilir hale gelmesi sağlanacak, böylece okul servis şoförleri daha itibarlı bir konum elde edecektir" dedi.

Yapılan fotoğraf yarışmasında Erzincan servis şoförlerden ikinci olan Bünyamin SESER'e ödülü İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN tarafından verildi.

01-10-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.