ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Lise Müdürleri İle Yaptığı Toplantıda Önemli Kararlar Alındı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Lise Müdürleri İle Yaptığı Toplantıda Önemli Kararlar Alındı

Ortaöğretim kurumları müdürleri, Erzincan Fen Lisesi'nde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında toplandı. Erzincan eğitiminin geleceğini ilgilendiren önemli kararlar alındı. İlimizdeki akademik başarının artırılması başlığı altında Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Deneme Sınavları ve Kazanım Değerlendirme Testleri başta olmak üzere, pansiyonlarımızda kalan öğrencilerin durumları, TÜBİTAK projeleri, Kitap Okuma Programları başlıklarının oluşturduğu toplantıda öğrencilerin alan/dal seçimleri ile TYT ve AYT başarılarına değinildi. Öğrencilerimizin lisede okudukları dönemden, üniversiteye yerleşmelerine kadar önemli katkı sağlayacak kararlar alındı. Aziz GÜN, Ortaöğretimden sorumlu Şube Müdürü ve ilimizde bulunan tüm Anadolu ve Fen Lisesi müdürlerinin katıldığı toplantıda, ilimizde özellikte rehberlik faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde sürdürülmesi ve yapılan faaliyetlerin arttırılması gerektiği belirtildi. Toplantıya katılan okul müdürleri, özellikle pansiyonların tüm ihtiyaçlarının bakanlığımız tarafından giderilmesinden duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.

Toplantı neticesinde; Okullar arasındaki koordinasyonun güçlendirilmesi için ortak sınavlar yapılması, Periyodik olarak toplantılar yapılması kararı alındı.

Aziz GÜN, toplantıda alınan kararların disiplinli bir şekilde uygulanmasının meyvelerini, 2021-2022 eğitim öğretim yılında toplayacak olmamız inancı ve temennisiyle toplantıyı sonuçlandırdı.

07-10-202107-10-202107-10-202107-10-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.