ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Halk Eğitimi Merkezinde Lise Mezunları İçin Açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Halk Eğitimi Merkezinde Lise Mezunları İçin Açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını Ziyaret Etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Halk Eğitimi Merkezinde lise mezunları için açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti.

Aziz GÜN, ziyaretinde önce öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerle bir süre görüşen GÜN, öğretmenlerden ve idarecilerden kurs hakkında bilgi aldı. Kurslarda başarı sağlamak ve verimliliği artırmak için öğretmenlerin gösterdiği gayrete teşekkür etti. Öğretmenlerin üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere rehberlik etmelerinin ve doğru tercih yapmalarına destek olmalarının önemine vurgu yaptı.  GÜN,  "2021-2022 öğretim yılında Halk Eğitimi Merkezimize şu ana kadar 256 kursiyer kayıt yaptırdı. 161 kursiyerimiz halen bu kurslara devam etmektedir. Toplam 9 kursta 17 öğretmenimizle eğitimimizi sürdürüyoruz. Geçmiş yıllarda tıp, hukuk, mühendislik, öğretmenlik vb bölümlere birçok öğrencimizi gönderdiğimiz gibi aynı başarıyı bu yılda sağlayacağımızdan eminim. Bunu siz değerli öğretmenlerimizin gayretleriyle ve kursiyerlerimizin çalışmalarıyla başaracağız" diye konuştu.

 

Aziz GÜN, daha sonra sınıfları ziyaret etti. Tüm sınıfları ziyaret eden GÜN, kursiyerlerle de sohbet etti. Süreçle ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerden sabırla ve kararlılıkla ders çalışmaları gerektiğini vurguladı. Düzenli çalışmanın başarıyı getireceğini unutmamalarını tavsiye etti.

Kurs ortamının ve sunulan imkanların çok iyi olduğunu anlatan GÜN, "Önceki yıllarda bu sıralarda öğrenim gören yüzlerce kursiyerimizi üniversitelerin çok iyi bölümlerine gönderdiğimiz gibi sizleri de istediğiniz bölünmelere göndermeyi arzuluyoruz" dedi. Başarı dilekleriyle ziyaretini tamamladı.

22-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-202122-10-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.