ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Faydalı Model Başvurusu Tescillendi.

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Faydalı Model Başvurusu Tescillendi.

Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin "Faydalı Model" başvurusu tescillendi.

İlimiz merkeze bağlı Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Hatice VAROL ve Tuğba UĞUŞ adlı öğrencinin, El Sanatları Teknolojisi alanında hazırlamış olduğu "Ağız Kısmı Şeffaf Tek Kullanımlık Maske" adlı Faydalı Model başvurusu Türk Patent Kurumunca kabul edilmiş ve ilgili patent tescilllenmiştir. 
 

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, 25.10.2021 Pazartesi günü saat 15.00'te Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Sancak ASLAN, ilgili faydalı model başvurusu yapan El Sanatları Teknolojisi öğretmeni Hatice VAROL ve Tuğba UĞUŞ adlı öğrenciyi makamında kabul etti. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, "MEB ile Türk Patent Kurumu arasında yapılan protokole istinaden ilimizden birçok faydalı model başvurusu yapıldı. Bu başvuruların ilk ürününü aldık. İnşallah bu sayıyı arttıracağız. Benzer başarıları protokol kapsamındaki BİLSEM ve Fen Liselerinden de alacağımızı umut ediyorum." dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN,  başvurusu tescillenen danışman öğretmen ve öğrenciyi tebrik ederek başarıların devamını diledi. 
 

MEB, 2021 yılı için koyduğu 753 patent, faydalı model, tasarım ve marka tescili alma hedefine 9 ayda ulaştı. Bu yılın 9 ayında yapılan 3 bin 249 ürün tescil başvurusunun 1157'sinin onayı alındı. Mesleki eğitim okul ve kurumları, BİLSEM'ler ve Fen liselerinin 2021'in dokuz ayında yaptığı 3 bin 249 ürün tescil başvurusunun 1157'sinin onayı alınmış, diğer başvuruların büyük kısmı da değerlendirme aşamasındadır. 
25-10-202125-10-2021 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.