ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün 29 Ekim. Yurdumuzun her köşesinde Cumhuriyet'in kuruluşunun 98.yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutluyoruz. Bizlere bu gururu yaşatan, bin yıllık devlet geleneğimizi Cumhuriyet'le taçlandırmamızı sağlayan, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle, şükranla yâd ediyorum.

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'le başlayan kutlu yürüyüşümüzün yıl dönümü... Bu anlamlı günde, milletimizin birlik ve beraberliğini "kardeşlik" şuuruyla korunması ve yaşatılması için elimizden gelenin yapıldığını bilmenizi isterim. Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi, Erzincan'da da Cumhuriyet'in tüm değerlerinin korunması hepimizin sorumluluğundadır. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde, bu kutlu yürüyüşümüz ilelebet devam edecektir.

"Cumhuriyet, fikren, ilmen, bedenen kuvvetli, ahlaklı ve seciyeli muhafızlar ister." vecizesinden hareketle, bugün karşı karşıya bulunduğumuz durum, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı, daha çok çalışmamızı gerektiriyor. Bir yandan bilim, fen ve teknoloji ile donanırken öte yandan yüksek ahlaki değerler, hayatımızın olmazsa olmazı kabul edilmelidir. Unutmayalım ki Cumhuriyet, ilim ve ahlakın, adalet ve faziletin iktidarıdır. Bunların fiilen yaşanmadığı yerlerde şekil ve iddia ne olursa olsun Cumhuriyet yoktur. Her hal ve şartta korumakla sorumlu olduğumuz Cumhuriyet, bizden bu donanımı istiyor. Yaşadığı toprakların rüyasını gören ve bu rüyaya tüm dünyayı ortak eden nesillerimiz tarihini iyi bilerek yetiştiği sürece büyük Türkiye mefkûremiz gerçek olacaktır. Demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kaleleri olan okullarımızda gençlerimizi yarının Türkiye'sine hazırlamayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle minnetle yâd ediyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.