ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Toplantısı Yapıldı.

 Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Toplantısı Yapıldı.

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan Türk Kültür ve Medeniyetinin gelişmesine katkısı olmuş yazarların, tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okunmasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılması, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesi, seçilen konuda bir konuşma metninin hazırlanması, düzenlenen panel ve programlarda hazırlanıp sunulmasını amaçlayan Anadolu Mektepleri Yazar Okuma faaliyetleri Çalışmaları ilimizde de devam ediyor.

Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN başkanlığında yapıldı. Toplantıda GÜN, her katılımcı okulun, Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları Programına katkılarının daha fazla olması için çalışmaların yoğunlaştırması gerektiğini ve ilerleyen süreçte tüm okulların programa dahil edilmesinin planlandığını ifade etti. GÜN, bu projenin, neslin geleceği açısından önemli bir proje olduğunu ve bu yüzden Anadolu mektepleri yazar okumaları programını çok önemsediğini söyledi. Erzincan Fen Lisesi koordinesinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan GÜNEŞ, Fen Lisesi müdürü Şahin ÇUBUK, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi müdürü Sadi ALKAN, Binali Yıldırım İmam Hatip Lisesi Müdürü Uğur MUTLU, Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim SALAR ve görevli öğretmenler katılmışlardılar Toplantıda, okunan eser sayıları ve program tarihleri ele alındı.

04-11-202104-11-202104-11-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.