ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Öğretmen Akademisi ile Öğretmenlerimize "Duygu Odaklı Psikoterapi" Konulu Eğitim Semineri Verildi.

Erzincan Öğretmen Akademisi ile Öğretmenlerimize

Erzincan Öğretmen Akademisi ile Öğretmenlerimize "Duygu Odaklı Psikoterapi" konulu Eğitim Semineri  Yapıldı.

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından koordine edilen ve Erzincan Öğretmen Akademisi kapsamında hazırlanan "Duygu Odaklı Psikoterapi" konulu eğitim seminerinin 1. ünü, bugün itibariyle başlamıştır.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN'ün de açılışını gerçekleştirdiği eğitim seminerine,Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin EROL, Özel Öğretim Şube Müdürü Abdullah ŞAHİN, Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Gökmen GÜLER, Erzincan Akademi il koordinatörü Ar-Ge üyesi Adnan E. FIRAT katılım sağlamıştır. 

Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bülent SARIKAYA tarafından, Erzincan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen, Aile Dizimi ve Psikodrama çalışması eğitim seminerine, isteğe bağlı olarak kayıt yaptıran ve 1. grupta yer alan 26 öğretmen ile ilgili çalışma yüz yüze  gerçekleşmiştir.                                                                                      

9, 10, 11 Kasım tarihlerinde, saat 09.00-16.00 arasında, 3 gün boyunca 3 farklı gruba yönelik planlanan psikoterapiye ilimiz merkeze bağlı okullardan toplam 84 öğretmen katılım sağlayacak.                                                                                                                                                         

İlgili terapi, her gruba 1 gün boyunca 2 seans şeklinde gerçekleşecektir. Duygu odaklı psikoterapi yöntemlerinden empatik dinleme becerisi kapsamında öğretmenlerimizin kendilerini, öğrenci ve velilerinin duygularını fark etmeleri sağlanacak. Bu terapi ile öğretmenlerimizin yaparak-yaşayarak ilgili konuda beceriler kazanmaları,  daha kaliteli bir iletişim sürecinden geçmeleri amaçlanmıştır. Duygu odaklı psikoterapi seminerine katılım sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, ilgili eğitim semineri için, "Duygu odaklı psikoterapi ile öğretmenlerimiz duygularını fark edecek, duygularını yaşayacak, deneyimleyecek, düzenleyecek  ve belki duygularını değiştirecekler. Daha kaliteli bir eğitim için daha iyi bir iletişimin olmasına inanıyoruz. Bu münasebetle katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor ve bu tarz çalışmaların devamını diliyoruz." dedi. 

09-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-202109-11-2021

09-11-2021

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.