ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, 10 Kasım ATATÜRK'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, 10 Kasım ATATÜRK'ü Anma Günü Mesajı

İstiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 83. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cephede kahramanca mücadele eden bir komutan, Türk insanına, millî ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan bir liderdir. Aziz milletimizin hürriyetine kasteden işgal güçlerine karşı ecdadımızın birlik ve beraberliğini tesis ederek Kurtuluş Savaşı'nı kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurmuştur.

Atatürk'ün rehberliğinde ve önderliğinde aziz milletimizin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşatılması, hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır. Ülkemizin gelişmesi için daha çok çalışmalı, yeni kuşaklara yurttaşı olmaktan gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakmak için çaba göstermeliyiz.

Atatürk'ün vatanı ve milleti için yaptıklarını öğrenmek ve gelecek nesillere aktarmak hepimiz için bir görev olmalıdır. Ancak bu görevi yerine getirebilmek için öncelikle Atatürk'ü doğru anlamak gerekir. Atatürk, "Beni görmek demek yüzümü görmek değildir. Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve duyuyorsanız bu yeter." diyerek bu konuda bir anahtar sunmuştur.

Atatürk'ü ve devrimlerini, onun gelecek nesillere adeta vasiyet niteliği taşıyan sözlerini anladığımız, azimli ve kararlı olduğumuz sürece ülkemiz çağdaşlaşma ve ilerleme yolunda önemli adımlar atacaktır. Her devletin varlığı, temsil ettiği milletin varlığına ve gücüne bağlı olarak sürer. Türk milletinin ise muhtaç olduğu güç, geçmişinden ders almasında, geleceğe umutla bakmasında, yılmadan çalışmasında ve Atatürk'ün devrimlerinden ayrılmamasında saklıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle minnetle anıyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.