ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OCAK AYI YAZAR SÖYLEŞİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

OCAK AYI YAZAR SÖYLEŞİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

 İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Hizmetleri ve ARGE birimi kapsamında yürüttüğümüz "Candır Kitap Can Hep Birlikte Okuyor Erzincan" projemiz 3. yılında da hız kesmeden devam ediyor.

İlgili proje kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde "Online Yazar Söyleşileri" etkinlikleri bu eğitim öğretim yılında da pandemi süreci dikkate alınarak devam edecektir. Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün, Strateji Geliştirme Hizmetleri ve ARGE birimi Şube müdürümüz Hüseyin EROL ve ilgili okul müdürlerinin katılımlarıyla ilk, orta ve lise düzeyindeki okullara yönelik çevrimiçi ortamda yapılacak yazar söyleşileri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN "Okuma eylemi, bireyin boş vakitlerini güzel bir şekilde değerlendirebilmesini, kendini daha iyi ifade edebilmesini, dilsel becerilerini geliştirmesini, okudukları ışığında yeni bilgiler öğrenmesini, kısaca tüm gelişimsel becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan bir etkinliktir. Aynı zamanda okuma insanın gelişiminin önemli bir süreci olup kişi okuduğu sürece öğrenmesi de devam eder. Kişinin okuyarak istediği bilgiye ulaşabilmesi ona kendi öğrenmelerinden sorumlu olmasını sağlayıp bir çeşit özgürlük sunar. Kitap okuma bazısı için bilgiye ulaşmak için bir yol olarak görülürken bazısı içinse nedenlerinin kişiye göre değişeceği bir etkinlik olabilir. Amacı ne olursa olsun kitap okumanın bireye katkısı çok fazla olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Okuma yeni fikirlerin oluşmasına katkıda bulunurken ve farklı unsurlar arasında bağlar kurulmasına ön ayak olmaktadır. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da kitap ile ilgili projelere 2015 yılından itibaren çok önem veren bir kurum olduk. Bu etkinliklerin sonucunu da sahadan olumlu geri dönütler de almaktayız. Bu çerçevede 17 yazarımızı yeni eğitim öğretim yılında çevrimiçi olarak öğrencilerimizle buluşturup aynı zamanda öğrencilere isme imzalı kitaplarını ulaştırmayı hedeflemekteyiz." şeklinde konuya dikkat çekmiştir.

Toplantı konuyla ilgili projenin Ocak ayı etkinlikleri içerisinde Selcen YÜKSEL ARVAS ve Gamze PAT ile ilgili yazar organizasyonu için İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Hizmetleri ve ARGE birimi öğretmenlerimizden proje koordinatörü Kübra Tuğçe BİNGÖL tarafından bilgilendirme yapılması ile sonlandırılmıştır.

 

17-11-2021

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.