ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüze Bağlı Ortaokul Müdürleri ile Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Müdürlüğümüze Bağlı Ortaokul Müdürleri ile Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında, ortaokul müdürlerimiz ile bir araya gelindi. Toplantı, il merkezinde bulunan 33 ortaokul müdürünün katılımı ile yapıldı. Yapılan değerlendirme toplantısında;

-Okullarımızda hijyen koşullarının iyileştirilmesi ve gerekli önlemlerin arttırılarak devam ettirilmesi gerekliliği, temizlik ürünleri ile ilgili bakanlığımızın yeterli miktarda kaynak sağladığı hususu, ihtiyaç duyan okullarımıza diğer okullarımızdan yardım yapılabileceği hususu belirtildi.

-Okul ve Veli işbirliği çalışmalarının yapılması ve öğrencilerimizin ilerki eğitim yaşamlarında dahi sıkı takibinin yapılması gerektiği hususunun velilere anlatılması konusu vurgulandı.

-Okul web sitelerinin kullanımı ve güncellenmesi ile ilgili çalışmaların arttırılarak devam ettirilmesi gerekliliği vurgulandı.

-Covid-19 salgın hastalıklarla mücadelede temizlik ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi için gerekli önlemlerin alınması gerekliği üzerinde durulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara maske ve el dezanfektanlarının, 2021-2022 yılı 1. eğitim-öğretim döneminde verilmesi ve en kısa zamanda dağıtılması konusunda hassasiyet gösterilmesi karara bağlandı.

 -Okullarımızın acil ihtiyaçları, eğitim öğretim ile ilgili tedbirler, okullarımızın hijyen durumu, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili konular görüşüldü.

Okul müdürlerine bu zor süreçteki başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Aziz GÜN, iyi dilek ve temennilerler toplantıyı sonlandırdı.

 

17-11-2021

17-11-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.