ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" Kapsamında Okullarımıza Atık Yağ Bidonları Dağıtıldıİl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimimiz tarafından yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokullarımızda bitkisel atık yağ toplama etkinliği başladı. Atık yağ toplama etkinliğimizin daha düzenli ve sağlıklı yürütülebilmesi adına, diğer okullarımızın atıklarını getireceği ve atık yağların toplanma merkezi olarak; Akyazı Şehit Er Mesut Koyun Ortaokulu, Meysun Ana Anaokulu, Hocabey Toki Ortaokulu, İzzetpaşa Ortaokulu, Ulalar 75.Yıl Bayrak Ortaokulu, Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Yunus Emre Ortaokulu, Mollaköy Ortaokulu, Kavakyolu İlkokulu, Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu, Erzincan Ortaokulu olmak üzere 12 okul belirlendi. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından Çevre İzin ve Lisans Belgesi verilmesi uygun görülen bir şirket tarafından, Müdürlüğümüz ile işbirliği neticesinde, atık yağların toplanma noktası olarak belirlediğimiz okullarımıza atık yağ toplama bidonları temin edildi.

En çok atık yağ getiren öğrencilerimizin ve en çok atık yağ toplayan okullarımızın Müdürlüğümüzce ödüllendirileceği etkinliğimizde atık yağlar, öğrencilerimizden pet şişelere konulmak şartı ile toplanıyor. Atık yağları toplayan okullarımız bu atıkları, atıkların toplanma merkezi olarak belirlediğimiz okullarımıza, belirlenen bu okullarımız ise lisanslı firmaya kaç litre yağ verildiğine dair düzenlenen tutanak karşılığında teslim ediyor. Böylece Müdürlüğümüz koordinasyonunda, öğrenci ve velilerimizle atık yağların doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüştürülebilmesi adına son derece anlamlı bir çalışma yapılıyor.

Amacı sadece atık yağların toplanması olmayan, aynı zamanda ilimizde çevreye duyarlılık noktasında bir farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve bünyesinde birçok farklı etkinliği barındıran "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" tüm hızıyla devam edecek.

26-11-2021

26-11-2021

26-11-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.