ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Ritimli Masallar" Projesinin Tanıtım Toplantısı YapıldıMüdürlüğümüz ARGE Biriminin koordinasyonunda yürütülecek olan "Ritimli Masallar" projesinin tanıtım toplantısı, proje uygulayıcıları Yelda ÖZKAN ve İpek KOÇ  tarafından, projenin uygulanacağı  Emine Şerife Anaokulu, Bahçelievler Anaokulu, Mustafa Kemal Anaokulu, Bahçelievler İlkokulu, Kavakyolu İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu ve Munzur Ortaokullarının müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. 

Ritimli Masallar projesindeki temel amaç; tam olarak çocukların Sosyal Duygusal Öğrenme (SDÖ) alanında yaşadıkları sıkıntıları göz önüne bulundurarak farklı kademe ve türdeki okulların ( okul öncesi, ilkokul, ortaokul )öğrencilerinin SDÖ alanlarını desteklemek ve geliştirmek, aynı zamanda projeye katılan okullardaki idareci öğretmen ve öğrencilerde hem masal anlatımı hem de orff-shulwerk yaklaşımı hakkında farkındalık oluşturmak; pandemi sürecinde çocuklarda oluşan eksikliklerin farklı yöntem ve teknikler kullanarak öğrencilerin SDÖ becerilerini geliştirmektir.

Bu anlamda projede kullanılacak olan masal anlatma ve Orff-shulwerk yaklaşımı ile öğrencilerin hayal kurma, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmenin yanı sıra çocukta öğrenme disiplini, grup sorumluluğu alma, başkaları ile çalışmayı öğrenme ve dikkat becerilerinin geliştirilmesi düşünülmektedir. Taklit ve keşfetmenin, doğaçlama ve müzik yazarlığına yol açması ile öğrencilerin yaparak yaşayarak aktif öğrenmeleri sağlanması hedeflenmektedir.
 

02-12-202102-12-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.