ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Koordinatörlüğünde eSafety Label Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Koordinatörlüğünde eSafety Label Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

eSafety Label (eGüvenlik Etiketi), öğretme ve öğrenme deneyiminin bir parçası olarak çevrimiçi teknolojiye erişimde güvenli ve zenginleştirici bir ortam sağlamayı amaçlayan okullar için Avrupa çapında bir akreditasyon ve destek hizmetidir. eSafety Label akreditasyon süreci sayesinde, güçlü ve zayıf yönleri belirlemek ve çevrimiçi güvenliğin daha fazla geliştirilmesi gereken yönlerini vurgulamak için okulunuzu bir dizi kritere göre değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirme sonucunda ise okulunuzun çevrimiçi güvenlik düzeyine ve değerlendirme sürecinde değerlendirilen diğer faktörlere bağlı olarak belli etiketler alabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirme için Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde eSafety Label Türkiye Elçisi Şirin MOĞULKOÇ tarafından 'eSafety Label Nedir?' konulubilgilendirme toplantısı 15.12.2021 tarihinde saat 20.00'da Zoom üzerinden gerçekleştirilmiştir.

Toplantının açılış konuşması Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Şube Müdürü sayın Hüseyin EROL tarafından yapılmıştır. Sayın EROL konuşmasında eGüvenlik Etiketi'nin okulların güvenli internet ağı açısından önemini vurgulamış, aynı zamanda da bu çalışmaların okullara sağlayacağı katkılara değinmiştir. 

Toplantıya 151 idareci ve öğretmenimiz katılım sağlayarak eSafety Label portalına dair önemli bilgiler edinmişlerdir. Toplantı öncesi 'etwinningerzincan' instagram hesabından çevrimiçi yapılan çekilişle belirlenen bir öğretmenimizin hem kendi kaydı hem de okul kaydı yapılmıştır. Böylece teorik bilginin yanı sıra uygulamalı bir eğitim de verilmiştir.

Sayın MOĞULKOÇ tarafından hazırlanan farklı Web2.0 araçları etkinlikleriyle de öğretmenlerimizin toplantıya aktif katılımı sağlanmıştır.

16-12-2021

16-12-202116-12-202116-12-202116-12-202116-12-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.