ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Kapsamında "Doğu'nun Bitki Cenneti Erzincan" Konulu Toplantı Yapıldı

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Kapsamında

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Kapsamında "Doğu'nun Bitki Cenneti Erzincan" Konulu Toplantı Yapıldı


Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimince yürütülen ve çevreye yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla içerisinde birçok etkinlik barındıran Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi kapsamında, Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Hüseyin EROL'un da katılımı ile, Erzincan'ın endemik bitkilerini tanıtmaya yönelik "Doğu'nun Bitki Cenneti Erzincan" konulu sunum, Erzincan BinaliYıldırım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali KANDEMİR tarafından yapıldı. Erzincan sınırları içerisinde 2400'ü aşkın bitkinin bulunduğunu ve bunların 60 tanesinin endemik olduğuna değinen KANDEMİR, Erzincan'ın endemik bitkilerini etraflıca tanıttığı sunum sonrasında öğrenci ve öğretmenlerimizin konu ile alakalı sorularını da cevaplandırdı.

Toplantıya katılan Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-GeBirimi Şube Müdürü Hüseyin EROL ise, Çevreye Duyarlı Nesiller Projesi'nin Erzincan'da atık pil toplama, atık bitkisel yağ toplama, fidan dikme gibi çevreci etkinlikler içerdiğini ve bu etkinlikler sayesinde şehrimizde çevre konusunda önemli bir farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini söyledi. Toplantıda verdiği bilgilerden ötürü Prof. Dr. Ali KANDEMİR'e teşekkürlerini ileten Hüseyin EROL, Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde yürütülen Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi kapsamında, ilerleyen süreçte çevreye yönelik çok sayıda farklı etkinliğin de gerçekleşeceği mesajını verdi.

 

25-12-202125-12-202125-12-202125-12-202125-12-2021


Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.