ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

General Cihat Akyol İlkokulu Tadilatı Tamamlanan Yeni Binasında Eğitim Öğretime Devam Edecek

General Cihat Akyol İlkokulu  Tadilatı Tamamlanan Yeni Binasında Eğitim Öğretime Devam Edecek

"Eğitim, gerçeklerin öğretilmesi değildir. Düşünmek için aklın eğitilmesidir."

Eğitim, çevremizdeki dünyayı anlamamızı sağlar. Kişisel gelişim yolculuğumuz ile sahip olduğumuz bilgiyi akıllıca kullanmayı geliştirmenin önünü açar. Bunun için, içinde bulunduğumuz yerin, mekanın eğitime daha elverişli olması oldukça önem kazanır.  

General Cihat Akyol İlkokulu okul idaresi, öğretmenleri ve tüm personeli ile okullarına yeni bir çehre kazandırmanın gayreti içinde Okullarının güçlendirme ve tadilat sürecine girdiği 2021 yılı Eylül ayı itibariyle buna dönük çabalari hız kazandı. Okul idarecileri, öğretmenleri ve velileri, başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün ve İl Müdürlüğündeki yönetim kademesinin yoğun destek ve çabalarının kendilerini oldukça cesaretlendirdiğini söylediler. Eğitim sadece insana bir şey öğretmekle sınırlı değildir, kendi içinde bir şeyleri keşfetme yolculuğudur da aynı zamanda. Bu çalışmalarla hem öğrencilerimizin hem de yöre insanının buradaki gelişmeleri keşfetmeleri yolunda adımlar atmış olduklarına inandıklarını belirttiler.

Aynı zamanda çevre bilincine katkı ve insanın kendine yakışır ortamlar oluşturma gayretinin önemine dikkat çekmek istediklerini ve bundan sonraki hedeflerinin, yöredeki ön yargıları kırmak ve eğitimin, sevilen istenilen bir olgu olması için çalışmak olduğunu ifade etti. Yeni okul binalarına taşımanın heyecanını yaşadıklarını, tekrar emeği geçen herkese çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

30-12-202130-12-202130-12-202130-12-202130-12-2021

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.