ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ'dan "Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme ve Öğretmen Anlayışı" Konulu Konferans

Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ'dan

Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ tarafından, tüm Okul Müdürlerimize "Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme Ve Öğretmen Anlayışı" konulu konferans verildi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurul Üyesi Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ, Erzincan Lisesi Aydın DOĞAN Konferans Salonunda, "Dünyada Gelişen Yeni Okul, Öğrenme Ve Öğretmen Anlayışı" konulu konferans verdi. Konferansa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN , Şube Müdürleri ve tüm ilkokul, ortaokul, lise ve diğer kurum müdürleri katıldılar. 

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen "21. yüzyılda Okul Öğrenme ve Öğretmen Anlayışı" başlıklı konferans, Sayın Prof. Dr. Ömer ÖZYILMAZ, Yeni, okul, öğrenme ve öğretmen anlayışı üzerine, geleneksel okul ve öğrenme modeli ile yenilikçi okul arasındaki farklılıklara değindi. "Geleneksel okullarda öğrenmenin yerine ezberleme esas alınmakta, yeni okul öğrenci merkezli, öğretmen ise öğrenci merkezlidir. Öğrenme öznel bir faaliyet olup dıştan zorlanmayla gerçekleşmez, zihinsel ve kavramsal değişme önemlidir. Yeni okulda, öğretmen ve  öğrenci iletişimi sürekli oluyor, öğretmenin rolü değişiyor. Öğretmen sadece bilgi aktaran değil, öğrencinin sosyal gelişimini takip eden, öğrencinin öğrenimine kılavuz olan, öğrenmenin yollarını keşfettiren kişi oluyor.  Geleneksel okul, öğrenciye balık yedirirken, yeni okul balık tutmayı öğretir. Yeni okulda öğretme, bilgi ve bilim öğrenmeyi canlı tutmak esastır. Yenilikçi okullar, düşünen, üreten okullardır." dedi. Öğrenmeyi öğrenmek, düşünmek ve üretken olmak, üzerine değerli bilgilerini  paylaştılar.

Konferansın sonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Sayın Prof. Dr  Ömer ÖZYILMAZ'a, değerli fikirlerini bizlerle paylaşmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kendisine teşekkür ederek plaket takdiminde bulundu.

05-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.