ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yardımcı Kaynak Kitaplar Öğrencilerimize Ulaştırıldı

Yardımcı Kaynak Kitaplar Öğrencilerimize Ulaştırıldı

                 Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin istifadesine sunulan yardımcı kaynak desteği olan kitaplar geçen hafta İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün katılımları ile okullarımıza dağıtılmaya başlanmıştı.

              Yardımcı kaynak kitaplar bu hafta da okullarımızda öğrencilerimize dağıtılmaya başlandı. Beşsaray İlk ve Ortaokulunda Bakanlığımız tarafından hazırlanan yardımcı kaynak kitapların öğrencilere dağıtımına katılan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilerimizin derslerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli sınıf düzeylerinde beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma soruları da hazırlanarak öğrencilerimizin kullanımlarına sunulmaktadır. Bakanlığımıza bağlı okullarda öğrenimlerini sürdüren öğrencilerimizin istifadelerine sunulacak kitaplarla salgın süreci nedeniyle oluşan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi ve değerlendirme sonucuna göre eylem planlarının geliştirilmesi, hazırlanan beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma soruları ile öğrencilerimizin akademik becerilerinin gelişimlerinin desteklenmesi, tüm öğrencilerimize eşit öğrenme fırsatları sunulması, yardımcı kaynaklara erişimin kolaylaştırılması ve kaynak çeşitliliğinin artırılması, Bakanlığımızca benimsenen ölçme ve değerlendirme politikalarına ilişkin öğretmen, öğrenci, veli ve diğer tüm paydaşlarda farkındalık oluşturulmasına yönelik 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bulunan öğrenci ve öğretmen sayısında beceri temelli testler, tekrar testleri, sözel ve sayısal çalışma kitaplarının bu gün burada dağıtımı  yapılmaktadır. Tüm öğrencilerimizin istifadesine sunulan bu kaynak kitaplar öğrencilerimize birer hazine niteliğinde olup, velilerimizi de maddi külfetten kurtaracaktır" dedi.

05-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-202205-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.