ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Okullarının Çevre Buluşmaları Kapsamında Yapılan Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve İl Müftüsü Burhan ÇAKIR Katıldılar

İmam Hatip Okullarının Çevre Buluşmaları Kapsamında Yapılan Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve İl Müftüsü Burhan ÇAKIR Katıldılar

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün İmam Hatip Okullarının çevre buluşmaları kapsamında TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizde İl Müftülük personelleri ile imam Hatip Okullarımızın müdürlerinin katılımı ile program  yapıldı.

Yapılan programa, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayı Aziz GÜN,İl Müftümüz Sayın Burhan ÇAKIR, Din Öğretimi Şube Müdürümüz Fikret AYAZ, İl Müftülük müdür yardımcıları, şube müdürleri ve personelleri, imam hatip okullarımızın müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayı Aziz GÜN programda, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; "Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün İmam Hatip Okullarının çevre buluşmaları programı, İmam Hatip Okullarımızın bulunduğu bütün ilçelerde,beldelerde gerçekleştirilecektir. İmam Hatip Okullarımızın çevreleriyle, paydaşları ile buluşma programlarını çok kıymetli buluyor ve önemsiyoruz. Bu buluşmalarda milli ve Manevi değerlerimizle bezenmiş, başarıları ile geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için ortak akılla çalışmalar yapacağız. Seçmeli derslerin velilerce/öğrencilerce seçim süreci 21 Ocak tarihine kadardır. Kur'an'ı Kerim, Siyeri Nebi ve Temel Dini Bilgiler dersleri ile ilgili hepimize düşen sorumluluklar bulunmaktadır. Bu konuda Müftülüğümüzün de elini taşın altına koyduğunu, Cuma hutbelerinde duyurduğunu biliyorum. Bunu için teşekkür ediyorum.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Genel Başkanlığı ve Gençlik Spor Bakanlığı arasında düzenlenen protokolle "Çevreme Duyarlıyım, DeğerlerimeSahip Çıkıyorum" Projesinin koordinatör okulları olan Şehit Jandarma Er Fatih Çaybaşı ve Şehit Ahmet Aytekin ortaokullarında uygulaması ile ilgili Müdürlüğümüz Din Öğretimi Şubesince paydaşların da katıldığı ilk toplantımız gerçekleşti. Müftülüğümüzün de paydaşı olduğu bu proje ile gençlerimiz için çok daha güzel çalışmalara imza atacağız. Programa katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum."dedi.

14-01-202214-01-202214-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.