ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" Kapsamında Çevre Duyarlılığı Panoları Hazırlandı            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimince yürütülen ve her ay yeni yeni etkinlikler ile adını duyuran "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında ve Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla Çevre Duyarlılığı Panoları hazırlandı. Okullarımızın çevre bilinci ve enerji tasarrufu konularını harmanlayarak tüm öğrencilerimize ulaşmak ve onlarda bu konularda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen pano düzenleme etkinliğimize tüm kademelerden okullarımız yoğun katılım sağladı.

Her bir okulumuzda öğretmenlerimizin danışmanlığında özgün panolar ortaya çıkarken, pano hazırlama etkinliğimize katılan öğrencilerimiz tasarılarını bütün okul öğrencileri ile paylaşma fırsatı buldu. Görsel açıdan son derece güzel, içerik açısından ise çok verimli ve dolu dolu olan çevre duyarlılığı panolarımız, okullarımızın tüm öğrencilerinin incelemesi için hazırlandı. Su israfının önlenmesi, boşa yanan elektriklerin kapatılması, denizlerimizin kirletilmemesi, geri dönüşüm bilincinin oluşturulması, hayvanların yaşam alanlarının korunması, atıkların doğaya verdiği zararların önlenmesi gibi çevreye yönelik daha birçok mesajı barındıran panolarımızı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Fidan dikme etkinliği, atık pil ve bitkisel atık yağların toplanması, alan temizliği, çevre duyarlılığı konulu yarışmalar, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtılması, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin ziyaret edilmesi ve çevreye yönelik daha birçok etkinliği kapsayan ve ocak ayı etkinliği olarak çevre duyarlılığı panoları düzenleme etkinliğini gerçekleştirdiğimiz "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi ve öğrencilerimizin bu alanda farkındalık kazanmaları adına hız kesmeden devam edecek.

18-01-202218-01-202218-01-202218-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.