ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan "İmam Hatip Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması" Düzenlendi

Erzincan

Erzincan "İmam Hatip Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması" Şemsettin UÇAR İmam Hatip Ortaokulunun koordinatörlüğünde 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. 

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Aziz GÜN, Din Öğretimi Şube Müdür Fikret AYAZ, Ölçme ve Değerlendirme Şube Müdürü Murat KARAKURT, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Turgut ÇAKMAK, Temel Eğitim Şube Müdürü Abdülvahap TERECE, Eğitim Bir-Sen Memur-Sen İl Başkanı Nebi GÜL, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Program açılış konuşması yapan  Din Öğretimi Şube Müdür Fikret AYAZ; " Yarışmaya Erzincan Merkez ve ilçelerinden 11 İmam Hatip Ortaokulumuz  katılmış bulunmaktadır. Bu program, bir yarışmadan ziyade merkez ve ilçe imam hatip ortaokul öğrencilerimizin kaynaşması, imam hatip ortaokullarımız arasında olumlu diyalog ve paylaşımların sağlanması amaçlanmaktadır. İkinci dönem sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerimizi bir araya getirmeye devam edeceğiz. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum ."dedi.

Programın ödül töreninde ödül takdiminde bulunan ve bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Aziz GÜN "Bu program ile pandemi döneminin zor şartlarından geçen öğrencilerimizde özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek,yeteneklerini sergilemelerine imkân vermek, kaynaşmalarını sağlamak istedik. Bunu, bir yarışmadan ziyade ilçe ve merkezdeki öğrencilerimizin bir araya gelerek tanışıp kaynaştıkları  bir program olarak görüyorum. Çok güzel bir program oldu. Öğrencilerimizi ve emek veren öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Yarışmada;

Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu 1.

Çayırlı İmam Hatip Ortaokulu 2.

Şemsettin Uçar İmam Hatip Ortaokulu 3.oldu.

Ödül töreninden sonra program bitirildi.

 

19-01-202219-01-202219-01-202219-01-202219-01-202219-01-202219-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.