ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi'nin Danışman Öğretmenlere Yönelik Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi'nin Danışman Öğretmenlere Yönelik Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde düzenlenecek "Liseler Arası 1 Tema 1 Sunum Projesi" kapsamında bu yıl gerçekleştirilecek olan, "Bana Erzincan'ı Anlatır Mısın? Sunum ve Canlandırma Yarışması"nın, danışman öğretmenlere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Arge Birimince yapılan açıklamada; "Öğrencilerimizin, Erzincan'ın yetiştirdiği ünlü kişileri, yemeklerini, halk oyunlarını, yöresel kıyafetlerini, ağız özelliklerini, tarihini, turistik yerlerini kısaca şehrimizi bütün yönleriyle daha yakından tanımaları amacıyla yola çıktığımız projemizde asıl hedeflerimizden bir tanesi de öğrencilerimizin bilişsel kabiliyetlerini geliştirirken kendilerini topluluk karşısında doğru biçimde ifade edebilmelerini sağlamaktır. Diğer yandan sahne sanatlarıyla doğrudan doğruya alakalı olan projemizde, öğrencilerimizin konuşma, dinleme ve rol yapma kabiliyetlerinin gelişimine katkı sağlanarak iletişim becerilerinin artırılması da hedeflenmektedir. Bunun yanı sıra yarışmalarda görev alan öğrencilerimizin öz güvenlerinin gelişimi psikolojik gelişim süreçlerine de olumlu yansıyacak olup aynı zamanda kendilerinin sahne becerisi kazanmaları da sağlanmış olacaktır. Günümüz eğitim anlayışı, öğrencilerin sadece akademik başarılarına değil aynı zamanda sosyal ve sanatsal başarılarına da eğilmekte, her öğrencinin özel ve farklı olduğunu temel almaktadır.  Projemiz kapsamında her öğrenci kendi kişisel yeteneğini sergileme şansı bulacak, kendini mutlu hissedecek ve eğitime olan bakış açısı olumlu bir yönde ilerleyecektir. Böylece projemize dâhil olan öğrencilerimiz, özellikle bu dönemde ihtiyaç duydukları sosyalleşme açısından tatmin olup akademik başarılarına da rahat bir kafa ile odaklanabilme fırsatı yakalayacaktır." denildi.

21-01-202221-01-202221-01-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.