ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" Kapsamında "İklim Değişikliği ve Geleceğimiz" Konulu Toplantı YapıldıErzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen; fidan dikme, atık pil toplama, atık bitkisel yağ toplama etkinlikleri gibi çevre farkındalığına yönelik birçok etkinliği içeren "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında Şubat ayı etkinliği olarak TEMA Erzincan İl Temsilcisi ve Binali Yıldırım Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAZAR'ın katılımıyla öğretmen ve öğrencilerimize "İklim Değişikliği ve Geleceğimiz" konulu çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi.

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YAZAR, iklim değişikliğini azaltacak yönde ne tür faaliyetlerde bulunabileceğimizi, yaşam biçimimizi nasıl değiştirebileceğimizi öğrenmemiz gerektiğini ve bunun için de ilk şartın iklim değişikliği konusunda bilgilenmekten geçtiğini, ancak bu şekilde iklim değişikliği sürecini kavrayabileceğimizi belirtti. Harekete geçmenin bu süreçte önemli olduğunu, yanımıza pet şişe yerine matara ile su alabileceğimizi, marketten poşet almaktansa yanımızda bez çanta bulundurabileceğimizi, enerji tasarrufu için şarjlı piller kullanabileceğimizi belirten YAZAR, kullanılan bir ürünün farklı formatlarda nasıl kullanılacağını tespit edip israfın önüne geçmenin de gerekliliğini vurguladı. YAZAR ayrıca, plastik kullanımının ve tüketiminin mutlaka azaltılması gerektiğini ayrıca fosil yakıt tüketiminin artışını önlemek adına bisiklete binmenin ya da toplu taşıma araçlarını kullanmanın önemini de vurgularken tüm bunları sadece kendi adımıza değil dünyamızda yaşayan tüm canlılar için yapmamızın zaruri olduğuna değindi. TEMA Vakfının çalışmalarından, sıfır atık yönetiminden ve enerji tasarruf yöntemlerinden etraflıca bahseden YAZAR, öğretmen ve öğrencilerimizin sorularını cevaplayarak toplantıyı sonlandırdı.

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.