ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" Kapsamında Atık Pil Toplama Etkinliği Devam Ediyor 

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen ve bünyesinde çevre farkındalığına yönelik fidan dikme, atık bitkisel yağ toplama, alan temizleme etkinliği, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtımı gibi daha birçok etkinliği barındıran "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında atık pil toplama etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. İl merkezimizde tüm anaokulu, ilkokul ve ortaokul kurumlarımızda uygulanan etkinliğimize öğrencilerimiz yoğun katılım gösteriyor.

            Projemiz kapsamında, tüm okullarda belirlenen yürütücü öğretmenlerimizin çalışmalarıyla, tüm sınıflara etkinliğin duyurusu yapılarak ve bu okullarımızın tamamı atık pil kutusu temin ederek atık pil toplamaya başladı. Etkinliğimiz özelinde hazırladığımız afişimiz pil kutularının yakınına asılarak, atık pil toplamanın önemine dikkat çekildi ve öğrencilerde farkındalık oluşturulması sağlandı. Ayrıca okullarımızda toplanan atık piller ile Erzincan Belediyesi ve TAP Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ödüllü atık pil toplama kampanyası sayesinde; 50- 249 kg arası atık pil toplayan okula, her 50 kg atık pil için Top Seti, her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet STEM Robotik Sistem seti kazandırılacaktır.

            Özellikle son yıllarda meydana gelen büyük orman yangınları sebebiyle orman varlıklarımızın azalma tehdidine ve iklim değişikliğine karşı bir önlem olarak planladığımız "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi ve öğrencilerimizin farkındalık kazanmaları adına hız kesmeden devam edecek.

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.