ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Alanında Bölge Sergisine Davet Edilen Projeler Açıklandı.

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Alanında Bölge Sergisine Davet Edilen Projeler Açıklandı.

14-17 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze olarak yapılacak olan TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge sergisine davet edilen proje oranında büyük başarı sağlanmıştır.

TÜBİTAK 2204/A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge finaline ilimizden 16 proje katılmaya hak kazanmıştır. Buna göre, bir önceki yıla göre bölge sergisine katılım sağlayan proje sayısında oransal anlamda artış sağlanmıştır. Türkiye genelinde bölge finali kabul sonuçlarına göre ilimiz; öğrenci sayısına göre 1. lik elde etmiştir. Aşağıda ilimizden bölge finaline katılmaya hak kazanan okul ve proje sayıları verilmiştir.

Erzincan Anadolu Lisesi  - 1

Erzincan Bilim Ve Sanat Merkezi  - 1

Erzincan Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  - 2

Erzincan Fen Lisesi  - 2

Erzincan Gül-Celal Toraman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  - 2

Erzincan Hezarfen Ahmet Çelebi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  - 1

Erzincan İpekyolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  - 2

Erzincan Lisesi  - 1

Erzincan Milli Egemenlik Anadolu Lisesi  - 1

Erzincan Mustafa Doğan Anadolu Lisesi  - 1

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi  - 2

Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimizin, danışman öğretmenlerimizin ve tüm eğitim camiamızı tebrik eder, bölgeye davet edilen projelerimizin ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bölge sergisine katılacak olan öğrenci ve danışman öğretmenlerimizin aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir.

53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın bölge aşaması proje değerlendirmeleri, 14-17 Mart 2022 tarihleri arasında yüz yüze olarak yapılacaktır.

Takım olarak hazırlanan projelerde, tüm öğrencilerin değerlendirmeye katılması zorunludur. Aksi durumda proje, değerlendirmeye alınmayacak ve yarışmadan elenecektir.

Değerlendirmeler en fazla 10 dakika sunum, 5 dakika soru-cevap şeklinde gerçekleştirilecektir. (Sunumun 10 dakikayı aşmayacak şekilde hazırlanması beklenmektedir). Sunum esnasında varsa projeye ait materyaller jüri üyelerine gösterilebilecektir.

Bölge sergisi öncesinde Muvafakatname,  Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyanı Formu, Yarışma Kuralları Kabul Formu ve Katılımcı Bildirim Formu'nun, projedeki tüm öğrenciler ve varsa danışman/rehber öğretmen tarafından mavi kalemle doldurulup imzalandıktan sonra renkli olarak taranmış nüshasının en geç 09 Mart 2022 mesai bitimine kadar Bölge Koordinatörlüğü (*) e-posta adresine( eduman@atauni.edu.tr) gönderilmesi ve orijinal nüshalarının bölge sergisine gelindiğinde elden Bölge Koordinatörlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.

Belgeler için : https://www.tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/icerik-lise-ogrencileri-arastirma-projeleri-yarismasi

 

   İL MEM AR-GE TÜBİTAK

     KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.