ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Yapıldı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı Yapıldı

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yılı etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Milli Egemenlik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Programı" yapıldı.

Programa, Erzincan Valisi Sayın Mehmet MAKAS, 3. Ordu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Sayın Davut ALA, Belediye Başkanı Vekili Sayın Erkan POLAT, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Sayın Ahmet KASA, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali ÖZTÜRK, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sayın Halil ODABAŞ, İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Kerem ÖZYARDIMCI, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Sayın Akın LEVENT, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kurum Müdürleri, Şehit yakınları ve aileleri, Gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Program İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından kürsüye çıkan, Erzincan Valisi Sayın Mehmet MAKAS. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yıl Dönümünü kutlayarak, günün anlam ve önemi belirten konuşmalarında; "Çanakkale ruhunun Türk milletinin bağrında hiç sönmeyeceğini" söyledi. Şehitlerimize rahmet dileyerek, gazilerimize minnetlerini ifade ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ise konuşmasında "Bugün, bir asrı deviren ama tarihteki eşsiz yerini koruyan Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıl Dönümü ve Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günü. Çanakkale, tarihimizin mihrak taşıdır. Aziz Milletimizin bir kez daha şahlanışıdır. Yeniden doğuştur, birliktir, beraberliktir. Kurtuluş Savaşının girizgahıdır. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Çanakkale'nin ve istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyorum." dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, Şehitler Haftası ile ilgili, slayt, video ve Halk Müziği Konseri etkinliklerine yer verildi.

Milli Egemenlik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Çanakkale konulu Tiyatro gösterisi alkışlarla izlendi.

Ardından, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen "ÇANAKKALE VE ŞEHİTLİK RUHU" konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren eserlerin sahiplerine çeşitli hediyeler verilmesiyle alkışlar eşliğinde son buldu.

Dereceye giren öğrenciler;

"ÇANAKKALE VE ŞEHİTLİK RUHU" KONULU RESİM YARIŞMASI

BİRİNCİ     NUREFŞAN YILDIRIM-MELİKŞAH İLKOKULU,

İKİNCİ        SEMANUR ÜNER-ŞEHİT POLİS KENAN ARDIÇ İLKOKULU

ÜÇÜNCÜ     ELA CAMAN-DR. CAHİT ZİYA ULUKÖK İLKOKULU

 

"ÇANAKKALE VE ŞEHİTLİK RUHU" KONULU  ŞİİR YARIŞMASI

BİRİNCİ    BELİNAY GÜVEN-CUMHURİYET ORTAOKULU,

İKİNCİ        NURSU AĞKAŞ-İZZETPAŞA ORTAOKULU

ÜÇÜNCÜ      AHMET TAHA ÖZYİĞİT-ÇUKURKUYU ORTAOKULU

 

"ÇANAKKALE VE ŞEHİTLİK RUHU" KONULU  KOMPOZİSYON YARIŞMASI

BİRİNCİ      BÜŞRA NUR BAYBAŞ- FEN LİSESİ

İKİNCİ        FATMA ASENA YÜKSEK -  ERZİNCAN LİSESİ,

ÜÇÜNCÜ      MERVE NUR KURTARAN - SOSYAL BİLİMLER LİSESİ

 

18-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-202218-03-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.