ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Örnek Davranış

Öğrencilerden Örnek Davranış

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri Metin BAHAR ve Tolga NALDAN rehberliğinde, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi kardeş okulları Müşir Zeki Pasa Ortaokulu ve Ziya Gökalp İlkokulu öğrencileri ile beraber biriktirmiş oldukları harçlıkları ile sebze, meyve ve çeşitli gıda malzemeleri alarak, bu yardımları, Şehrimizdeki 30 ihtiyaçlı aileye ulaştırdı.

Bu konu ile ilgili olarak 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Behlül BEKSAR şunları söyledi;

"Yaptığın iyiliklerden karşılık bekleme; yaptığın iyilik boşa çıksa da kıymeti bilinmese de sen iyilik yapmaya devam et. Bunu Yüce Allah görür. Bu davranışından ötürü seni bu dünyada olmasa bile öbür dünyada mutlaka ödüllendirir. Hem de kat kat fazlasıyla.

İyilik, karşılık beklemeden yapılmalıdır. İyilik ettiğin kimse senden iyilik gördüğünü bilmese de Allah iyilik yaptığını bilir ve seni ya bu dünyada yada öteki dünyada mutlaka ödüllendirir. Halis niyetle yapılan hiçbir iş karşılıksız kalmaz.

Ceplerindeki harçlıklarını biriktirmiş öğrencilerimiz. Ceplerinde biriken harçalıkları değildi, yüreklerindeki iyilikti. bizim harcliklarimizla sebze meyve alıp ihtiyac sahiplerine vermeleri değildi. O gün iyilerin günüydü, o gün iyilik günüydü. O gün öğrencilerimizin günüydü."

Öğretmen ve öğrencilerimize bu güzel düşünceleri ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

29-03-2022

29-03-202229-03-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.