ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İngilizce Kelime Yarışması Düzenlendi

İngilizce Kelime Yarışması Düzenlendi

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ferhat ALBAYRAK, Şube Müdürlerimiz Turgut ÇAKMAK ve Fikret AYAZ, ve Okul Müdürlerimiz, Kıymetli Öğretmen ve Sevgili öğrencilerimizin katılımları ile; Çukurkuyu Ortaokulunun ev sahipliği yaptığı Bölge İngilizce kelime yarışması; Bölgemiz sınırları içerisinde yer alan Çukurkuyu Ortaokulu, Yanlızbağ Ortaokulu, Çukurkuyu Fatih İ.H. Ortaokulu ve Kavakyolu Org. Selahattin Demircioğlu Ortaokulu  8. sınıf öğrencileri katılmışlardır. Her okulda yapılan kelime bilgisi sınavında ilk üçe giren öğrencilerden oluşan okul yarışma ekipleri arasında toplam 20 soru formatında yarışma sonucu eşitlik bozulmadığından yedek sorular sonucu Çukurkuyu Ortaokulu ve Çukurkuyu Fatih İmam Hatip Ortaokulu birinci olmuştur. Katılım yapan tüm yarışmacılara ödülleri yarışma jürisi tarafından verilmiştir.

Bu İngilizce kelime yarışmasının amacı; 8.sınıf öğrencilerine yönelik bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, İngilizce öğrenimine öğrencilerin teşvik edilmesi, öğrencilere yarışma kültürünün kazandırılması ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmaktır.

Bölge İngilizce kelime Yarışması, öğrencilerin birlikte hareket etme, zamanı verimli şekilde kullanma ve karar verme becerilerini sınamalarına olanak vermektir.

30-03-202230-03-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.